magazin
Bármelyik japán rendező büszke lehetne egy olyan tokiói városszimfóniára, mint amilyen a Tökéletes napok. Wim Wenders minimalista, életigenlő és…
továbbmagazin
A cannes-i filmfesztivál idei Arany Pálma-nyertes filmje messziről egy tárgyalótermi drámában kicsúcsosodó kriminek tűnik. És ez igaz is, csak…
továbbmagazin
Rodrigo Moreno három órás egzisztencialista heist movie-ja virtuóz módon vegyíti a legkülönfélébb műfajok elemeit, a The Delinquents formai és…
továbbmagazin
Danny Philippou és Michael Philippou első filmje kitűnően bizonyítja, hogy oda kell figyelni a YouTube-ról nagyvászonra átigazolt rendezőkre. A…
továbbmagazin
Dér Asia megfigyelői dokumentumfilmet forgatott Einspach Gábor hasnyálmirigy-rákkal folytatott, sikeres küzdelméről, melyet a közönség először…
továbbmagazin
A kamasz fantáziák általában enyhén kínosak, kivéve ha a sajátunkról vagy Tom Cruise 290 millió dollárból forgatott extrémsport filmjéről van szó.…
továbbmagazin
A Franciaországot közelmúltban ért terrortámadások élménye kollektív és mély ellenállást hívott elő az ott élő emberekből: a franciák úgy döntöttek,…
továbbmagazin
A rendező életművének pop up-albuma ezúttal az amerikai ötvenes éveknél és az űrlényes science fictionnél pattant ki, lenyűgöző bizonyítékát adva…
továbbmagazin
A nyolcvanas-kilencvenes évek fordulóján Michael J. Fox joggal érezhette úgy, övé a világ. Aztán egyik reggel arra ébredt, hogy akaratlanul remeg a…
továbbmagazin
Indulattal és érzékeny pillanatokkal teli kavalkád Nagy Borús Levente legújabb, az HBO Maxon elérhető rövidfilmje, a Diszfória középpontjában egy…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéBob Harris / Elveszett jelentés