magazin
Elhivatott cigány lelkésznő, énekzseni vak kisfiú meg egy boldog esőember – a jó dokumentumfilm nem a szenzációt keres, hanem sorsot és…
továbbmagazin
Kálomista Gábor nem a privatizáció tényét, hanem a hogyanját kérdőjelezte meg, Rózsa János szerint viszont bűn felszámolni olyan tradicionális…
továbbmagazin
A szervezőbizottság szerda délutáni jelentése szerint a szemle pénztáraiban – az elővételi időszakot is beleértve – öt és fél nap alatt átlagosan…
továbbmagazin
Tizenkilenc külföldi kulturális intézet igazgatója és számos oktatási és kulturális szakdiplomata vett részt a Szemlétől-szemléig elnevezésű…
továbbmagazin
A Kazincbarcikai Városi Kórház ápolónői szembesülnek a kórházprivatizációval és a fenyegető munkanélküliséggel a Nővérek várólistán című filmben.…
továbbmagazin
Nemes Gyula tíz éven át figyelte kamerájával a Kopaszi gáton folyó tereprendezést. Az ebből készült dokumentumfilm díjat hozott Karlovy Varyból,…
továbbmagazin
Kedden véget ér a dokumentumfilmes vetítés a Szemlén, ám odahaza mindenki bepótolhatja, amit elmulasztott - a Filmklik emellett az ismeretterjesztő…
továbbmagazin
A dokufilmes vetítések után egy versenyfilmek nélküli, kvázi-pihenőnap következik, amikor a homage és információs alkotásokból mazsolázhatunk, így…
továbbmagazin
Nagyot téved, aki azt hiszi, egy katolikus pap élete csupán az ima, gyóntatás, és prédikálás körül forog. A pap néha bőrkabátot hord, megszállottan…
továbbmagazin
Minden istenverte szemlebeszámoló valami áttekintéssel kezd, úgyhogy rögtön hagyjuk is a francba. A tények: MOM Park, 2009, Magyar Filmszemle.…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié