magazin
Tarr Béla 2011-es alkotására rávetült életművének – és főleg második korszakának – terebélyes árnyéka, így annak analízise jóformán elmaradt; a…
továbbhír
Öt európai egyetem vállalta, hogy formálisan átveszi a Színház-és Filmművészeti Egyetem 150 hallgatóját. Elismerik eddig megszerzett kreditjeiket és…
továbbmagazin
"Legyen benned energia, düh, bátorság és szarjál az egészre!" - üzeni Tarr Béla a pályakezdő filmeseknek. A legendás rendező a 20 éves Werckmeister…
továbbmagazin
Éppen húsz éve mutatták be Tarr Béla egyik főművét, a Werckmeister harmóniákat. Az évforduló tökéletes alkalom, hogy ismét útra keljünk Valuskával…
továbbmagazin
20 évvel ezelőtt, 2001. február 1-én mutatták be a Filmszemle nyitófilmjeként a Werckmeister harmóniákat. Tarr Béla és Krasznahorkai László harmadik…
továbbhír
Tarr Béla Családi tűzfészek című, 1977-ben forgatott filmjének színpadi adaptációját mutatják be a Trafó - Kortárs Művészetek Házában. Az Orlai…
továbbmagazin
Tarr Béla A torinói lóval befejezte a hagyományos értelemben vett filmkészítést, művészete azonban továbbra is megihleti az őt követő filmes…
továbbhír
Az év végi listagyártó láz a rangos torontói filmfesztivált is elérte, akik ezúttal az évtized legjobb filmjeit vették számba. A toplistának mi…
továbbvideó
Augusztus 25-én mutatták be először Magyarországon a 25. születésnapját ünneplő Sátántangó felújított változatát. A digitális kópia a berlini…
továbbhír
A 25 éves mozi egész nyáron át tartó vetítéssorozatát egy újabb meglepetés filmmel koronázza meg: Tarr Béla hét és fél órás eposzát, a Sátántangót…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié