hír
November 12. és 13. között rendezték meg a 12. CEE Animációs Fórumot, ahol idén négy magyar alkotás terve szerepelt. Közép-kelet-európa…
továbbhír
Executive producerként csatlakozott Turai Balázs Annecy-nyertes Amok című animációs filmjéhez a Monty Pythonból és a Brazil rendezőjeként ismert…
továbbhír
A gonosz törpe megállíthatatlan. Tavaly Annecy-ban és Szarajevóban is fődíjat nyert, most az animációs szakma egyik legrangosabb díja, az Annie…
továbbpodcast
A MOME animációs szakán ismerkedtek meg, és már karrierjük elején elkészíthették első saját sorozatukat, a Candide kalandjait, ami egy…
továbbhír
Turai Balázs Amok című animációja júniusban kezdte fesztiválkörútját és egyből elnyerte a legrangosabb animációs díjat, a legjobb rövidfilmnek járó…
továbbhír
Hemzsegnek a magyar filmesek a 2022-es Szarajevói Filmfesztiválon: Szakonyi Noémi Veronika nagyjátékfilmje mellett Fábián Nikolett, Gyimesi Anna,…
továbbhír
Július 13-án szerdán a Várkert mozi programjában az idei Friss Hús magyar rövidfilmjei közül mutat be öt kiemelkedő alkotást. A vetített filmek…
továbbhír
Június 13. és 18. között rendezték meg a világ legjelentősebb animációs eseményét, az Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivált, melyen Turai…
továbbhír
Június 13. és 18. között tartják Európa legjelentősebb animációs eseményét, az Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivált, a rövidfilmes program…
továbbhír
Kreif Zsuzsanna és Turai Balázs elnyerte az Annecy-i Nemzetközi Animációs Fesztivál három hónapos művészeti rezidencia programjának ösztöndíját,…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié