magazin
A Színház-és Filmművészeti Egyetem hallgatója Zsótér Sándor és Börcsök Enikő osztályában, másodévesen kapta meg élete első főszerepét mozifilmben:…
továbbmagazin
Filmproducerként többek között a Kontroll és az idei év eddigi legnagyobb magyar filmes sikere, a Kincsem fűződik a nevéhez, legújabb közös munkája…
továbbmagazin
A filmezést egy nemzetközi produkcióban kezdte gimnazistaként, majd Deák Krisztina filmjében díjnyertes alakítást nyújtott a fiatal Aglajaként, még…
továbbmagazin
Az elsősorban vágóként ismert Politzer Péter állami támogatás nélkül készítette el első nagyjátékfilmjét, a varsói filmfesztiválon debütált…
továbbmagazin
Debrecenben debütált, de hamarosan Budapestre is megérkezik Pólik József nagyjátékfilmes debütálása, az Életem legrosszabb napja. Pólik rendezte a…
továbbmagazin
Mozikban a Kondor Vilmos bestsellere alapján készített Budapest Noir, aminek rendezőjével, Gárdos Évával beszélgettünk a múlt és a jelen…
továbbmagazin
Majdnem egy évtizedes kihagyás után tért vissza a nagyvászonra Mészáros Márta, az európai film egyik legjelentősebb alakja, aki magyar nőként…
továbbmagazin
Lajos Tamás, a Film Positive vezetője olyan filmeket jegyez producerként, mint A berni követ, a Félvilág, a Szürke senkik és a közelgő Apró mesék,…
továbbmagazin
A Mozinet a magyar és európai művészfilmek egyik legfőbb hazai forgalmazója, portfóliójukban többek között olyan nemzetközi sikerek is szerepelnek,…
továbbmagazin
Mundruczó Kornélt, a Jupiter Holdja, a Johanna és az amerikai koprodukcióban készülő Deeper rendezőjét a scifi és horrorfilmek katalóniai…
továbbmagazin
Csütörtökön veszi kezdetét a Budapesti Klasszikus Film Maraton, a Filmarchívum négy napos fesztiválja. Erről a rendhagyó nemzetközi vetítés- és…
továbbmagazin
A kultikus Krétakör színház társulatának tagja, játszott balszerencsés kéményseprőt a Fekete kefében, reverendában dekázó papot a Brazilokban és a…
továbbmagazin
Vidéki színházakban tapasztalt abszurd élményei és a társulatok jól ismert alakjai ihlették Vékes Csabát az első nagyjátékfilmjének elkészítésére: a…
továbbmagazin
Roger Deutsch szokatlan amerikai-magyar koprodukciót forgatott, amiben egy színész alakítja őt magát. Kérdeztük arról, fél-e az interjúktól, miért…
továbbmagazin
A legnézettebb magyar rövidfilm, az Újratervezés rendezője, emellett forgatókönyvíró, társproducer, szinkron-, színházi- és filmszínész,…
továbbmagazin
Sűrű féléven van túl a Made in Hungáriával berobbanó Szabó Kimmel Tamás, aki most éppen a kritikusokat és a közönséget megosztó Pappa Piában játssza…
továbbmagazin
„Az igazán jó krimikben nagyon izgalmas bonyodalmak és konfliktusok, na meg érdekes karakterek vannak, akikkel tud menni a néző" - mondja Ujj…
továbbmagazin
Animációs rendező, oktató, a Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál társalapítója és a budaörsi Illyés Akadémia animációs szakának…
továbbmagazin
2013-ban a Három nagymamám volt c. alkotásával nyerte el a KAFF legjobb forgatókönyvért járó díját. Idén három alkotása is versenyben volt: a…
továbbmagazin
„Egyesek szerint ez egy megérkezés-történet, mások szerint a teljes elidegenedésé" - mondja filmjéről Kristóf György. Mozikban a Cannes-ban az Un…
továbbmagazin
Most épp a Testről és lélekről, Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas filmje kapcsán került ő is reflektorfénybe, de Mécs Mónika egyébként is a…
továbbmagazin
Szokatlan mozi a Brazilok: ketten rendezték, a tévésként ismert M. Kiss Csaba és a Konyec rendezője, Rohonyi Gábor. Beszélgettünk velük…
továbbmagazin
Török Ferenc drámája, a magyar történelem eddig feldolgozatlan, a „németek után és a szovjetek előtt" korábban mindenki által elhallgatott rövid…
továbbmagazin
Mozikban a Tökéletes gyilkos, Pacskovszky József (Esti Kornél csodálatos utazása) krimije főszerepben László Zsolttal, Szabó Kimmel Tamással és…
továbbmagazin
18 év csend után érzékeny és szép filmmel tért vissza a vászonra Enyedi Ildikó, akinek a berlini versenyprogramba való beválogatás végül az Arany…
továbbmagazin
Varázslatos dzsungelben mutat rá egy komoly témára Lovrity Anna Kata Vulkánsziget című animációs kisfilmjében, amit meghívtak a 67. Berlini…
továbbmagazin
Kostyál Márknak sikerült nagyot gurítania első nagyjátékfilmjével - írtuk kritikánkban a Kojotról, aminek író-rendező-operatőrével arról…
továbbmagazin
Rövidekről röviden rovatunkban ezúttal a Disznóvágás című rövidfilm rendezőjét, Szakonyi Noémi Veronikát faggattuk dokumentumfilm és fikció…
továbbmagazin
Bernáth Szilárd munkája, a Clermont-Ferrand nemzetközi rövidfilm-fesztivál versenyprogramjába is beválogatott Fizetős nap elnyerte a MÚOSZ…
továbbmagazin
Ritkán kerül mozikba az NMHH Médiatanácsa által támogatott dokumentumfilm, a Mi ez a cirkusz? viszont nagy vászonért kiáltott, mivel egy roppant…
továbbmagazin
Szász János filmrendező, dramaturg, forgatókönyvíró, és több, mint 16 éve a Színház és Filmművészeti Egyetem oktatója. Az egyetem a fiatal…
továbbmagazin
Egy 15 éve Magyarországon élő, és az állampolgárságért küzdő menekültről forgatta le első realista nagyjátékfilmjét Vranik Roland. A Fekete kefe és…
továbbmagazin
Mozikban az Utazás apánkkal, egy német-román-magyar-svéd történelmi road movie, amit részben Magyarországon forgattak, zeneszerzője pedig Darvas…
továbbmagazin
Országokon, kultúrákon, és politikai rezsimeken átutazó családjáról készítette első nagyjátékfilmjét Anca Miruna Lăzărescu román filmrendező. Mint…
továbbmagazin
B.O.S.S., #SWAG, üzente az összes vesztesnek a Wellhello zenekar két évvel ezelőtt, amikor elképesztő sebességgel berobbant a köztudatba. Diaz és…
továbbmagazin
Az SZFE felvételin elsőre túl makacs volt, végül 5 évvel később, egy kosztümös családi történettel jutott be a rendező szakra. Szereti a technikai…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié