hír
A 28. Szarajevói Filmfesztiválon mutatkozik be Püsök Botond Too Close című dokumentumfilmje, mely egy egyedülálló anya és kislánya megrázó…
továbbhír
Hat napig a rövidfilmeké a főszerep a budapesti Puskin moziban, számos kultúrintézetben és Szentendrén: jön a 18. BuSho Nemzetközi…
továbbhír
A magyar animáció egyik legnagyobb alakja, a tavaly elhunyt Jankovics Marcell előtt tisztelegve, az ő születésnapjához igazítva, október 20-án kerül…
továbbhír
A háború apropóján ukrán artista növendékek lélegzetelállító bemutatójával és egy nemzetközi sikerfilm szabadtéri vetítésével jön a Pont Csopak…
továbbhír
Miután ismét egy sor tartalom tűnt el a kínálatból, a Warner Discovery vezetője bejelentette, hogy jövőre egy új szolgáltatásban összeolvasztják a…
továbbhír
A Direct One kutatása szerint napi 1-3 órát tévéznek a magyarok. A legnépszerűbb műsortípusok a sorozatok és filmek, ezeket követik a…
továbbhír
Először vállal főszerepét Keanu Reeves egy sorozatban. Martin Scorsese és Leonardo DiCaprio produceri rézvételével készülő Az ördög a fehér városban…
továbbhír
Szeptember 1-jén kerül a magyar mozikba az Ott torony volt: Víg Mihály-portré című egész estés dokumentumfilm, amely a világhírű zeneszerző, Víg…
továbbhír
Elindult a Sony Future Filmmaker Awards, egy új, nagyszabású, évenként megrendezésre kerülő rövidfilmes díjprogram. A Sony által szponzorált és…
továbbhír
Újabb részleteket árult el Breier Ádám rendező Lefkovicsék gyászolnak címmel készülő első nagyjátékfilmjéről. A zsidó gyászfolyamatról szóló,…
továbbFriss
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié