hír
Idén 30. alkalommal, május 15. és 18. között rendezik meg a Lengyel Filmtavaszt, és most is elcsíphetünk pár újdonságot az elmúlt egy év lengyel…
továbbhír
Egy év kihagyás után a Japán Alapítvány Budapesti Iroda idén újra megrendezi online formában a JFF Online Japán Filmfesztivált. Június 5. és július…
továbbhír
Lantos Júlia, a Budapesti Metropolitan Egyetem animáció szakon végzett hallgatójának Oliver, az óriás című vizsgafilmje különdíjat, Buda Flóra Anna…
továbbhír
Magyarország vezető nemzetközi filmfesztiválja 30 évnél fiatalabb magyar nemzetiségű animációs filmesek jelentkezését várja. Tavaly a hazai animáció…
továbbhír
Először a Filmhun látható a Mi vagyunk Azahriah rövid és rendhagyó, Antonioni filmklasszikusát idéző előzetese. Mazzag Izabella rendező és Lévai…
továbbhír
Kulka János a diploma megszerzése után a Pécsi Nemzeti Színházhoz szerződött, ahol 1981-ben játszott először, a Haramiák című darabban. Később a…
továbbhír
Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai rendezők filmje tovább folytatja fesztiválszerepléseit. Az elmúlt évek egyik nemzetközileg legsikeresebb magyar…
továbbhír
A szervezők bejelentették a jubileumi, 20. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál hivatalos versenyprogramját. A megszokott kategóriákban és…
továbbhír
Az NFI és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) együttműködésében fiatal illusztrátorok izgalmas új plakátokat terveztek az Apa, az Isten hozta,…
továbbhír
Berényi Andornak a prágai FAMU-n készített vizsgafilmje 2023-ban a Friss Hús versenyprogramjában mutatkozott be, azóta pedig megjárt egy sor…
továbbFriss
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
A száraz novemberhez nyújtanak segítséget Till Attiláék
Átadták a Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjakat
Országszerte, premier előtti vetítésekkel ünnepelhetjük az európai filmeket
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié