Címke: „interjú”

Találatok száma: 1443

magazin

Nem a „lány-Belga” vagyunk!

Mc Móki, „az MC-jógi, a rapfenomén” és Mc Titi vagy Tita, aki „nem Kukorica János”, azaz a Bátaszékről érkezett Fiáth-nővérek, mint két…

tovább

magazin

Breckl János jelmeztervező

Breckl János jelmeztervezővel, aki  féktelen jó kedéllyel, laza lelki tartással viseli „No.1.” –státuszát, igen jó hangulatú, kávéházi ankétunk…

tovább

magazin

David Mackenzie

Mi történik ha a Moulin Rouge sztárja hajóra száll a ködös skót vizeken és időközben az összes útjába kerülő nőt -szó szerint- ledönti a lábáról?…

tovább

magazin

Ronald Harwood

Az angol regény- és drámaíró - aki a Nemzetközi Pen Klub elnöke volt - öregkorára keresett filmíró lett. Oscart is kapott A zongoristáért,  miután…

tovább

magazin

Kultúra, hosszútávra

Júliusban elkészült a Magyar kulturális stratégia munkaanyaga, melyet idén ősszel Hiller István miniszter nyilvános szakmai vitára bocsátott. A…

tovább

magazin

Goran Paskaljevic

Goran Paskaljevic (A csodák ideje, Argentin tangó, Valaki más Amerikája, Cabaret Balkan, Lőporos hordó, How Harry became a tree, etc.) Téli álom…

tovább

magazin

Gael Garcia Bernal

Ő volt az idei Cannes-i Filmfesztivál kedvence. Almodóvar és Walter Salles filmjének (Rossz nevelés és Che Guevara: A motoros naplója) is ő volt a…

tovább

magazin

Új tantárgy, új szemlélet

A mozgókép és médiaismeret tantárgy a 2004/2005. tanévtől kötelező az általános- és középiskolai tananyagban. Az új tanegység feladata, hogy a…

tovább

magazin

Fésős András: Kelj fel és járj

Fésős András négy éve elkészítette első nagyjátékfilmjét. Az egyéni hangú Balra a nap nyugszik siker lett, a közönség mégis hiába várt a…

tovább

magazin

Janisch Attila

Janisch Attila korosztályához mérten termékeny alkotó. Adaptált novellát, készített több kisjátékfilmet és dokumentumfilmet, díjnyertes portréfilmet…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Mindig is egy csótánytenyésztőről álmodtam!

Rebecca / Womb - Méh

Oszd meg! Az összes idézet