magazin
Pejó Robert Dallas Pashamende című filmjét a Panoráma szekcióban vetette a Berlinale. A első vetítés másnapján sikerült elcsípnem a rendezőt egy…
továbbmagazin
András Ferenc, aki a 70-es, 80-as években olyan klasszikusokkal írta be magát a magyar filmtörténetbe, mint a Veri az ördög a feleségét, a…
továbbmagazin
Muhi András és Fliegauf Benedek, a Berlinale ideje alatt működő Co-production Marketen vettek részt, ahova 350 pályázó közül, huszadmagával…
továbbmagazin
A Most látszom, most nem látszom és a Szerencsés ember című kisfilmek stábja több ponton fedi egymást: Szász Attila és Keményffy Tamás kapcsolata a…
továbbmagazin
A 36. Magyar Filmszemlére benevezett több mint 200 dokumentumfilmnek két háromtagú előzsűrije volt. A szociológiai, néprajzi és antropológiai film…
továbbmagazin
Én vágtam el a köldökzsinórt. Mikor a karomba vettem, kibuggyantak a könnyeim. Az anyja nem merte megfogni, így hát én fürdettem meg először. Aztán…
továbbmagazin
Fél órás késéssel lovagolt be a laborfriss Halál kilovagolt Perzsiából című Hajnóczy Péter adaptáció a műre éhes sajtó elé. A filmvetítés után…
továbbmagazin
Szalay Péter és Juhász Zsolt a 2002-es Csúnya betegség után ismét együtt rendezett: a Drogzarándok szereplői drogfüggőségüktől szabadulnának. A dr.…
továbbmagazin
2004. január 30-án mutatkozott be a T.T. Filmműhely. Egy év alatt elkészült Horváth Putyi filmje, A Halál kilovagolt Perzsiából, Mundruczó Kornél…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié