magazin
A maga 1970-es évjáratával több mint egy évtizede „trónol” hazánkban, hivatása (nemzetközi hírű!) egyeduralkodójaként. Pohárnok Ivánt (1970, egy…
továbbmagazin
Nyolc év után új filmmel jelentkezik az idei filmszemlén Erdőss Pál, aki a 80-as években a Budapesti Iskola érdekes folytatásaként készített…
továbbmagazin
Nuri Bilge Ceylan Messze (Uzak) című filmjével a zsűri nagydíját nyerte el tavaly Cannes-ban. Filmje azóta, ahogy az ilyenkor lenni szokott, bejárta…
továbbmagazin
Tóth Erzsébet, a Magyar Mozgókép Közalapítvány főtitkára 8 éve koordinálja a magyar filmes szakma működését összefogó szervezet feladatait. Kerüli a…
továbbmagazin
Október közepe óta fut a mozikban Hajdu Szabolcs második nagyjátékfilmje, a Tamara. A rendező hamarosan forgatni kezdi következő munkáját, a…
továbbmagazin
Az első magyar akciófilm, az Európa Expressz rendezője új zsánerbe vágja a fejszéjét: Horváth Csaba koprodukcióban forgatja Nagy R (The big S) című…
továbbmagazin
Wolfgang Becker, a Good bye, Lenin! rendezője december 3-án a budapesti Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Goethe Intézet meghívására…
továbbmagazin
Kemény Ildikó és Sipos László producerek évek óta csábítanak külföldi, főleg angol és amerikai produkciókat Magyarországra, az igazi dömping azonban…
továbbmagazin
Ez a 61 éves, csendes szavú, megfontolt férfi, akinek komor ábrázatán úgy futnak lefelé a ráncok, mintha sokat megélt, szikár indián volna.…
továbbmagazin
A Nagy Sándor, a hódító című legújabb Oliver Stone film december 9-től látható a mozikban. A rendező eddig is sok vitát kavart filmjét a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéEgy üveg whisky-vel jók vagyunk a Gellért-hegyig, mester?
Rojál / Moszkva tér