magazin
Disznóól még sosem vált olyan szép és drámai helyszínné, mint Viktor Koszakovszkij fekete-fehér, narrátort és kísérőzenét is nélkülöző…
továbbmagazin
Az utóbbi időben két zseniális minisorozat is sajátos módon hozta hozzánk közelebb a világ egyik legizgalmasabb városát: egy furcsa férfi…
továbbmagazin
2020 decemberében vált elérhetővé a magyar HBO GO kínálatában Steve McQueen legújabb rendezése, egy öt filmből álló antológia, amely a brit fekete…
továbbmagazin
Izgalmas játékra invitál a Netflix új thriller-sorozata, aminek szereplői minden részben egy újabb lehetetlen csapdahelyzetben találják magukat…
továbbmagazin
A tenger dala és a Kells titka ír alkotóinak legújabb rajzfilmjét nem véletlenül karolta fel az Apple első saját animációs bemutatójaként: a…
továbbmagazin
Külföldről már több hónapja érkeznek különböző, tavasszal gyártott karanténfilmek: világhírű rendezők házon belül készítettek a Netflixnek egy…
továbbmagazin
A 80-as években működött itthon egy különleges nyári tábor, amit Epiponak hívtak. Karizmatikus vezetőjéről néhány éve sötét titkok derültek ki,…
továbbmagazin
Buvári Tamás megtörtént eseményeken alapuló filmdrámájában Nagy Katica alakítja az önfeláldozó munkáslányt, aki a II. világháború végnapjaiban vált…
továbbmagazin
Biztató előjelek kíséretében került fel a magyar mozik műsorára Horvát Lili második nagyjátékfilmje, a Felkészülés meghatározatlan ideig tartó…
továbbmagazin
A Moszkva térnek hála már tudjuk, hogy nézett ki a rendszerváltás a bulira és szexre vágyó, a történelemre fittyet hányó gimnazisták szemszögéből.…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié