magazin
Ismét eseménydús évet zártunk. A függetlenek túl vannak a félszázadik találkozón, a fényírók szignált váltottak, Locarno politikába hajlott,…
továbbmagazin
Kusturica megint belehúzott. Az Underground 194, a Cigányok ideje 144, vagy az Arizónai álmodozók 142 perces megahosszú képsorai után most egy 155…
továbbmagazin
Franciaországban pillanatnyilag Christophe Barratier elsőfilmje vezeti a nézettségi listákat. A Himalája, a Mikrokozmosz és a Vándormadarak…
továbbmagazin
Az AniFest2 vendége volt Priit Parn, az észt animációs guru. Az egykor biológusnak indult autodidakta művész ma amellett, hogy könyvillusztrátorként…
továbbmagazin
Idén december másodika és negyedike között rendezték meg az Anifest2 rendezvénysorozatot az Uránia moziban. A vetítések között szakmai viták,…
továbbmagazin
Az elsőfilmes Lukasz Barczyk képmutatás és a cinizmus köré épített mozit. Az Átváltozások leánykérőbe érkező főhőse alaposan megkavarja a családi…
továbbmagazin
A december 2. és 4. között az Uránia Filmszínházban lezajlott második AniFest változatos témákkal és technikákkal kínálta meg az animáció rajongóit.…
továbbmagazin
A 14. Európai Filmhetet idén az uniós zászló csillagzata alá rendelték, így a kontinens nem képviselteti magát teljes létszámban. A „testvér lészen…
továbbmagazin
A kétnapos animációs fesztivál pénteki zárónapján az IHM és a rajzfilmhu közös beszélgetős-elemzős, vetítős-megnézős, megnyerős-díjazós happeningje…
továbbmagazin
A Millenáris Fogadója két napon át a filmhué. A rajzfilmhué. Csütörtökön az animációs szakma uralta a terepet, péntek este pedig a Flashanimációs…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié