magazin
Idén, első alkalommal – Illés György 90. születésnapján – adták át az Aranyszem – Operatőr Fesztivál díjait. 15 kategóriában értékelték a filmeket,…
továbbmagazin
Erkölcsi példázat a tartásról. Nemzeti és familiáris felépülés egy vb-döntő hatására. Balek nyomorúság lengyel-német határmezsgyén. Egy mongol…
továbbmagazin
„Azt hiszitek, hogy csak én ácsorgok fényért és szeretetért a város kapuja előtt, …sokan várjuk a kapun kívül, hogy bizalmatok rézkrajcárjaival…
továbbmagazin
A Szigeten az őrültek otthonra találhatnak: konformizálódhatnak. A normálisak is, kicsit őrültködhetnek. Vész esetén a civilek mindenféle társadalmi…
továbbmagazin
Hat napja dübörög a fesztivál. Mindenkinél átfordul a biológiai óra: vámpír módjára napfelkeltekor fekszünk, délután négykor pedig félálomban…
továbbmagazin
A Filmtörvény elfogadása utáni helyzetet elemezte a Mozinet.hu sátorban megrendezett beszélgetésen négy hazai szakmabeli, Horváth György, Durst…
továbbmagazin
Ahogy az már lenni szokott, hétvégére jutott némi égi nedű. A por sártengerre váltott, a tömeg meg esernyőre, dacára annak, hogy a praktikus kézi…
továbbmagazin
Gyerekcipőben toporog a képregény-kultúra Magyarországon. Van sok jó grafikusunk, de nincsenek történetíróink, s még kevesebb a befektető, aki…
továbbmagazin
Mindig úgy képzeltem, hogy a Sziget első napján a korai programoknak van a legmostohább sorsa, hiszen ilyenkor még mindenki jegyet hajkurász, vagy…
továbbmagazin
Az iráni Makhmalbaf rendezőcsalád idősebbik lánya, Samira Makhmalbaf három nagyjátékfilmjét vetítették a Karlovy Vary-i Filmfesztivál Függetlenek…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéNate / Tesó