magazin
A magyar film megint szép lesz, alaphangon körülbelül erről szólt a Simó-osztály körüli eufória, a Mundruczó-Fliegauf féle fesztiválhasítás honi…
továbbmagazin
Azt mondják, hogy aki nem élt a hatvanas évek San Franciscójában, vagy a húszas évek Párizsában, netán a harmincas évek Moszkvájában, az nem is élt.…
továbbmagazin
„A médiapesszimizmus diskurzusa arról szól, hogy a 'minőségi' tartalmak kiszorultak a médiából és helyüket az olcsó, silány és felületes üzenetek…
továbbmagazin
Egy szerelem története csodaországban – Groó Diana egészen Krakkóig utazik, hogy megtalálja az igazit. Tenderli, menóra, flódni, és csodarabbi – a…
továbbmagazin
A Duna TV-nek jelenleg nincs elnöke, megosztott a kuratóriuma, mindettől függetlenül vagy ki tudja, épp emiatt jól bespejzoltak nézhető, kiváló…
továbbmagazin
Miközben Helen Fielding és követői, utánzói – a gombamód szaporodó női magazinokról nem is beszélve – divatot teremtettek a szingliknek, s mára…
továbbmagazin
A sátánládát rég kidobtam; az emberi élet kurtasága arra int, hogy hanyagoljam a televízió nevű botorság bámulását. A jelentősebb katasztrófák híre…
továbbmagazin
A posztmodern kultúra reciklikál. Újraértelmezi a hagyományokat, gátlástalanul merít mindenhonnan ahonnan nem szégyell, idéz, tiszteleg, teremt. A…
továbbmagazin
54 perc 54 másodpercnyi total time-ban mérhető tiszta Zságer-zene. A Szezon slágerei között a filmben elhangzó dalok mellett egy remix és egy…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéJó, akkor menjünk moziba. De semmi intellektuális baromság! Én nézem az akciót, te meg olvasod a feliratokat.