Címke: „kritika”

Találatok száma: 878

magazin

Bergendy Péter: Állítsátok meg Terézanyut!

Mit lát a nő? És mit a férfi? Szívszaggatóan őszinte romantikus filmet, vagy a pontosan behatárolható fogyasztót a marketing-spektrumban? Rendhagyó…

tovább

magazin

Az elveszett ártatlanság hangjai

Christophe Barratier elsőfilmje, Franciaország hivatalos Oscar-nevezettje, a Kóristák, nemcsak a mozikban, de a lemezboltokban is aratott. Bruno…

tovább

magazin

Gervai András: A tanúk

Gervai András tanúi filmrendezők, forgatókönyvírók, dramaturgok, stúdióvezetők, filmfőigazgatók. A szocialista rendszer éveiről tanúskodnak, a…

tovább

magazin

Angyalszárnyon a Pokolból

Franciaországban pillanatnyilag Christophe Barratier elsőfilmje vezeti a nézettségi listákat. A Himalája, a Mikrokozmosz és a Vándormadarak…

tovább

magazin

Gauder Áron: Nyócker

A magyar film megint szép lesz, alaphangon körülbelül erről szólt a Simó-osztály körüli eufória, a Mundruczó-Fliegauf féle fesztiválhasítás honi…

tovább

magazin

Fritz, a macska

Azt mondják, hogy aki nem élt a hatvanas évek San Franciscójában, vagy a húszas évek Párizsában, netán a harmincas évek Moszkvájában, az nem is élt.…

tovább

magazin

Ínyencfalatok a médiapesszimistáknak

„A médiapesszimizmus diskurzusa arról szól, hogy a 'minőségi' tartalmak kiszorultak a médiából és helyüket az olcsó, silány és felületes üzenetek…

tovább

magazin

Groó Diana: Csoda Krakkóban

Egy szerelem története csodaországban – Groó Diana egészen Krakkóig utazik, hogy megtalálja az igazit.  Tenderli, menóra, flódni, és csodarabbi – a…

tovább

magazin

Crash

David Cronenberg Karambolja (Crash) az 1990-es évek ezerszer félreértett és félreértelmezett remekműve, s bár a Cannes-i Filmfesztivál zsűrije…

tovább

magazin

Tükör a tükörben

A Duna TV-nek jelenleg nincs elnöke, megosztott a kuratóriuma, mindettől függetlenül vagy ki tudja, épp emiatt jól bespejzoltak nézhető, kiváló…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Hiszem, hogy a világegyetemben nem a harmónia a közös nevező, sokkal inkább a káosz, az ellenségeskedés és a gyilkolás.

A grizzlyember

Oszd meg! Az összes idézet