magazin
Aki elhagyja az otthonát, elszakad a gyökereitől, annak megváltozik az identitása is. Négy film azokról, akik elmentek és azokról, akik maradtak.…
továbbmagazin
Az Uborkázók cím nem a legtalálóbb e film esetében, hiszen az uborkaszedés a történet szempontjából mellékszál. Az angol cím - Illegal workers -…
továbbmagazin
T. Zselensky Péter író, költő, műfordító, újságíró és főállású csöves. Diogenidésznek vallja magát, vagyis Diogenész leszármazottjának. Filozófiai…
továbbmagazin
Egy hosszú évtizedekig tartó, kegyetlen munka, az emberi személyiség önkéntes fölszámolásának-megszüntetésének fölkavaró története Varga Ágota,…
továbbmagazin
Gyaloglás Gulág -földön, túl az Észak-Urálon is. A gyalogló: makacs honfitársunk, Szalkai Zoltán, hátán negyven kilós málhával, karjára rögzítve…
továbbmagazin
Jobbról balra szaladó sorokban halad a súgógép, vagy a járulékos információ, vagy a nép okos, dolgos gyülekezetének sms-üzenete. De a káromlás meg a…
továbbmagazin
Deák Krisztina alaposan felülteti nézőit: A miskolci boniésklájd látszólag akciódús szórakozást ígér, ám hiába az építőelemek sorakoztatása:…
továbbmagazin
Jelzős szerkezet írásom címe, amely fokozottan elkedvetlenítő foglalkozásra, beosztásra, hivatásra utal. A hatalomnak ezt a diszkreditáló válfaját…
továbbmagazin
Az egyszeri nézőnek illik imádnia egy olyan vígjátékot (ezt a vígjátékot), amely úgy kezdődik, hogy egy utcai télapó felképel egy kiskölköt, utána…
továbbmagazin
Koltai Róbertet nyugodtan tekinthetjük sikeres filmrendezőnek: immáron hatodik nagyjátékfilmjéhez érkezett. A Világszám – Dodó és Naftalin látszólag…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié