Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

Pupi Avati mitikus filmjei

Horrorfilmjei csak első blikkre horrorfilmek. Avati olyan rendező, aki két színész meg egy kamera segítségével az élet összes szörnyű szépségét…

tovább

magazin

"A középkorban a várakozás teremtette meg Istent"

„Hetvenéves vagyok, sokféle Itáliában éltem: a fasizmus, a háború, a felszabadulás, a gazdasági csoda, a globalizáció, ’68, majd az ideológiák vége,…

tovább

magazin

Bond-trend

A forgatókönyvírók leporolták Sean Connery hagyatékát, kidobálták a felesleges ornamentumokat, és a legenda lényegére, szikár csontvázára építették…

tovább

magazin

Woody Allen-könyvek

Ismerjük jól. Kern András hangján kommunikál velünk már jó pár évtizede. Hiába a köztünk terpeszkedő Atlanti-óceán: szelleme, figurái, neurózisai…

tovább

magazin

John Maybury

John Maybury festő, író és rendező. Filmes pályáját a 70-es évek végén kezdte Londonban, a punk korszak virágkorában. Derek Jarmannal kötött…

tovább

magazin

Fred Kelemen retrospektív

Október 15-19 között az Uránia Nemzeti Filmszínházban retrospektív vetítéssorozatot tartottak Fred Kelemen filmjeiből. A hazai közönség számára a…

tovább

magazin

Fassbinder: Mindennapi elnyomó mechanizmusok

Az 17. Budapesti Őszi Fesztiválon (10.10-19.) Fassbinder-retrospektív látható a KINO-ban és a Cirko-Gejzírben - elemzésünk a rendező rövid, de…

tovább

magazin

Seidl: A lét elviselhető szörnyűsége

Ulrich Seidl kábé olyan, mintha az osztrák Todd Solondz lenne. Hasonló hidegség, hasonló mizantrópia, és a megértés iránti, leplezni próbált…

tovább

magazin

A Dexter-sorozat

Dexter, a miami rendőrség feltűnést kerülő, egyben kiváló munkatársa nemcsak munkaidőben jár a bűnözők nyomában, hanem szabadidejében is. A nappal…

tovább

magazin

Hal Hartley

A halk szavú Hartley a 90-es években felettébb divatos indie rendező volt. Aztán alábbhagyott körülötte a felhajtás. A díjak is elmaradoztak. A…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Ahol nem vagyunk mi, ott az ellenség.

A tanú

Oszd meg! Az összes idézet