magazin
Teltház előtt tartotta meg közgyűlését a Szemle nyitónapján a Magyar Filmklubok és Filmbarátok Szövetsége. Több osztálynyi diák lépett be ez…
továbbmagazin
A hazai filmes alkotó 2003-ban fogott hozzá a Másik bolygó forgatásához. A film sajátos, meditatív hangulatú, a jelenlegi világról markáns véleményt…
továbbmagazin
Örökösen visszatérő kérdés dokus és természettudományos körökben, hogy mitől van olyan sok hasonló, kevés eszközzel dolgozó alkotás. Vajon mindez…
továbbmagazin
Litauszki János az utóbbi időben főleg a korszak aktuális történéseit dolgozta fel dokumentumfilmjeiben, most mégis a történelmi múltat, 1956-ot…
továbbmagazin
A magyar Schindler? Ocskay László százados a legnagyobb terror idején, egy nyilasházzal szemben bújtatott 2500 zsidó munkaszolgálatost…
továbbmagazin
Nyitófilm helyett a Hollywoodo koncertje szórakoztatta a Millenáris Teátrumban összegyűlt filmeseket a 39. Magyar Filmszemle megnyitóján, ahol…
továbbmagazin
A 60-as években kezdődött, hogy a fiatalok iskolából hazafele "lementek" az egykori Széll Kálmán tér elnevezésből csak Kalefnek emlegetett Moszkva…
továbbmagazin
Kőszegi Edit a tavalyi szemlén a Menekülés a szerelembe című dokumentumfilmjéért megkapta a rendezői díjat. Az idén egy hajléktalan író, Illés Gyula…
továbbmagazin
Forgács Péter – újabb - pompás alkotása stiláris bravúr; fölkavaró családtörténet, sok-sok női levéllel. Emellett – elragadó megoldásként – a…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié