magazin
A Szelíd főszereplője anorexiás tinédzserként sétált be először az edzőterembe, évekkel később világbajnok testépítő lett belőle. Nemes Anna és…
továbbhír
Folytatja sikeres fesztiválszerepléseit a Szelíd. A 46. Clevelandi Nemzetközi Filmfesztiválon nyert díjat Nemes Anna és Csuja László testépítős…
továbbmagazin
A Szelídet látva biztosan nem fogunk elrohanni kondibérletért, cserébe átérezhetjük egy sportoló elveszettségét, aki váratlan és bizarr helyen lel…
továbbmagazin
Nemes Anna és Csuja László női testépítős drámáját az amerikai sajtó Darren Aronofsky A pankrátor című filmjéhez hasonlítja, míg főszereplője,…
továbbvideó
Rengeteg pénzt és időt szánt rá, és még csak nem is tűnik boldognak a testépítő versenyre készülő Eszter. Csuja László és Nemes Anna filmjéhez…
továbbmagazin
Folytatjuk a 2022-ben érkező magyar filmek bemutatását. Ha minden jól megy, idén a mozikba kerül Szilágyi Fanni első nagyjátékfilmje négy Stork…
továbbmagazin
Megújult lelkesedéssel és friss energiákkal vágunk neki 2022-nek, el is jött az ideje, hogy összeszedjük milyen magyar filmekre fogunk idén beülni a…
továbbhír
Csonka Eszter testépítő-világbajnok főszereplésével forgatott mozifilmet Csuja László és Nemes Anna magyar-német koprodukcióban a Nemzeti…
továbbmagazin
2020 nekünk is sok kihívást tartogatott, az eltolódott magyar bemutatók és bezártság új utakra tereltek, az élő interjúkat zoom-beszélgetések, a…
továbbmagazin
Mi történik, ha találkozik egy festő, aki a Képzőművészeti Egyetemen végzett, egy rendező, akit díjaztak Karlovy Varyban és egy testépítő, aki…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié