magazin
Sok minden összeköti most az embereket. Az otthon töltött idő, a járványtól való félelem, a rengeteg kérdés, és egy abszurd amerikai dokusorozat a…
továbbmagazin
A béranyaság és a gyerek iránti vágy témáját járja körbe az RTL Klub új sorozata, a Mellékhatás, amelyben a pufimellényes vállalkozót játszó Nagy…
továbbmagazin
Az év egyik legjobb filmjében egy szenvedélybeteg gyémántkereskedő fel-alá rohangál New Yorkban, a nagy üzlet reményében, a behajtók pedig az ő…
továbbmagazin
A betegek imádták, az orvosok és a szocialista állam ki nem állhatta: ez a Béres Csepp, aminek elfogadtatása még a megalkotásánál is nehezebb…
továbbmagazin
Milyen képzeletbeli barát lehet Adolf Hitler? A Jojo nyuszi főszereplője egy átlagos kisfiú a második világháború vége felé közelítő náci…
továbbmagazin
A legutóbbi két James Bond-film rendezője látható vágás nélkül, egyetlen snittben meséli el egy 1. világháborús öngyilkos küldetés történetét.…
továbbmagazin
Poirot James Bond testében született újjá napjaink Amerikájában. Daniel Craig egy krimiíró rejtélyes halálának szövevényes ügyét próbálja…
továbbmagazin
A Filmhun elsősorban magyar filmekkel foglalkozunk, de néha kivételt teszünk fontos külföldi bemutatók kapcsán. Gyerekkorunk meghatározó…
továbbmagazin
Orosz Dénes romantikus komédiájában egy komoly kapcsolatoktól irtózó filmkritikus és egy harsány, állapotos sztriptíztáncosnő egy hazugság miatt…
továbbmagazin
Egy albínó lány viperákat szelídít, átkokat szór és furcsa kapcsolata van az elektromossággal is. Szőcs Petra első nagyjátékfilmje ennek ellenére…
továbbFriss
Még több okoseszközön lett elérhető a Filmio
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié