magazin
Vannak azok a nézők, akik azért merülnek el egy film vagy egy sorozat világában, mert nevetésre, könnyedségre vágynak, hogy egy kis időre…
továbbmagazin
Az egyik legizgalmasabb chilei rendező, a No-t és a Jackie-t jegyző Pablo Larraín új filmjét július 30-tól játsszák a mozik. Az Ema egyszerre érzéki…
továbbmagazin
Párizs egyik hírhedt nyomornegyedében játszódik a Nyomorultak, amely csak címében és helyszínében egyezik meg a klasszikus regénnyel: sokkal…
továbbmagazin
Lichter Péter és Máté Bori a magyar film kísérletező tudósaiként egy meghökkentő mutánst alkottak meg Noël Carroll filmelméleti írásából és egy…
továbbmagazin
Scherer Péter elvált, háromgyerekes mintaapaként próbál becsajozni, miközben önállósodó lányai is párkapcsolati problémákba bonyolódnak. Az…
továbbmagazin
Sok minden összeköti most az embereket. Az otthon töltött idő, a járványtól való félelem, a rengeteg kérdés, és egy abszurd amerikai dokusorozat a…
továbbmagazin
A béranyaság és a gyerek iránti vágy témáját járja körbe az RTL Klub új sorozata, a Mellékhatás, amelyben a pufimellényes vállalkozót játszó Nagy…
továbbmagazin
Az év egyik legjobb filmjében egy szenvedélybeteg gyémántkereskedő fel-alá rohangál New Yorkban, a nagy üzlet reményében, a behajtók pedig az ő…
továbbmagazin
A betegek imádták, az orvosok és a szocialista állam ki nem állhatta: ez a Béres Csepp, aminek elfogadtatása még a megalkotásánál is nehezebb…
továbbmagazin
Milyen képzeletbeli barát lehet Adolf Hitler? A Jojo nyuszi főszereplője egy átlagos kisfiú a második világháború vége felé közelítő náci…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéfehér / Levegőt venni