magazin
Nyolc év telt el azóta, hogy Szabó Simont Rojál szerepében megismertük a Moszkva térben. A kultfilmmé vált generációs mozi a rendszerváltás korának…
továbbmagazin
Végső soron érthetetlen, hogy Szirtes András új munkáját miért nem a kísérleti filmek szekciójában vetítik, hiszen a hagyományos játékfilmes…
továbbmagazin
Daniel Young első nagyjátékfilmjét a fáma szerint egy olyan férfi története ihlette, aki egy tinilány gardróbszekrényében tengette hosszabb időn át…
továbbmagazin
Pálfi húsz nap alatt leforgatott munkája laza, jópofán hanyag szkeccsek füzérének tűnhet. Eloszlatva e tévképzetet: nem az. Bővebben: nagyon nem az.…
továbbmagazin
Elhivatott cigány lelkésznő, énekzseni vak kisfiú meg egy boldog esőember – a jó dokumentumfilm nem a szenzációt keres, hanem sorsot és…
továbbmagazin
Az idei Szemle dokujai között is találunk a múltat kutató és a jelen égető kérdéseit vizsgáló műveket, ezenkívül mindig aktuális portréfilmeket is,…
továbbmagazin
Hajdú Eszter hosszúcímű dokuja apróbb hibái ellenére rendkívül érzékeny dologra tapint rá arra, hogy az ostoba politikai csatározások már családokat…
továbbmagazin
1956 kapcsán még mindig jócskán maradt tennivaló mind a felvilágosítás, mind a tényfeltárás terén; mi sem bizonyítja a történtek relatív…
továbbhír
A Dialektus Filmfesztivál magyar nyelvű kritikusi workshopot szervez fiatal filmkritikusok és a jövő elméleti szakemberei számára. A képzés során…
továbbmagazin
A Csillogással Fliegauf Benedek visszatért Feldmár Andrásról készített filmjének műfajához: riportfilmet forgatott a halálközeli élményről. Három…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié