Címke: „kritika”

Találatok száma: 875

magazin

Andris, Gyurika és a többiek

Elhivatott cigány lelkésznő, énekzseni vak kisfiú meg egy boldog esőember – a jó dokumentumfilm nem a szenzációt keres, hanem sorsot és…

tovább

magazin

Dokumentumfilmek a Szemlén

Az idei Szemle dokujai között is találunk a múltat kutató és a jelen égető kérdéseit vizsgáló műveket, ezenkívül mindig aktuális portréfilmeket is,…

tovább

magazin

A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció

Hajdú Eszter hosszúcímű dokuja apróbb hibái ellenére rendkívül érzékeny dologra tapint rá arra, hogy az ostoba politikai csatározások már családokat…

tovább

magazin

„Tisztítótűz tetején álltunk” - Tóth Ilona drámája

1956 kapcsán még mindig jócskán maradt tennivaló mind a felvilágosítás, mind a tényfeltárás terén; mi sem bizonyítja a történtek relatív…

tovább

hír

Doku-kritikusi workshop

A Dialektus Filmfesztivál magyar nyelvű kritikusi workshopot szervez fiatal filmkritikusok és a jövő elméleti szakemberei számára. A képzés során…

tovább

magazin

Fliegauf-retrospektív: Csillogás

A Csillogással Fliegauf Benedek visszatért Feldmár Andrásról készített filmjének műfajához: riportfilmet forgatott a halálközeli élményről. Három…

tovább

magazin

Miyazakival nyitott az Anilogue

Amíg mi itt Európa közepén szép csendben elvitatkozgatunk a művészfilm kontra közönségfilm tengelyen, addig egy japán rendező meghódítja a világ…

tovább

magazin

Verzió: A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció

Hajdú Eszter hosszúcímű dokuja apróbb hibái ellenére rendkívül érzékeny dologra tapint rá arra, hogy az ostoba politikai csatározások már családokat…

tovább

magazin

Francia Filmhónap: Vízililiomok

Az első, küzdelmes alámerülés a szexualitás tengerében: a francia Céline Sciamma filmjét tavaly Cannes-ban is bemutatták. A Vízililiomok-at a május…

tovább

magazin

Francia Filmhónap: Szerelmes dalok

Kesze-kusza viszonyok a francia fővárosban? Sokan és sokféleképpen regéltek már erről nekünk. Christophe Honoré a zenés melodráma formáját…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés