magazin
Werner Herzog a Fitzcarraldo és az Aguirre után visszatért az őserdőbe, de ezúttal egy drága hollywoodi film kedvéért. Herzog korábbi filmjeinek…
továbbmagazin
A peronra megérkező vonat képe egyidős a filmművészettel. A Cselek fiatal testvérpárja is minden nap kilátogat a helyi állomásra, ahol lábukat…
továbbmagazin
Ha a talpig becsületes hőst megbízzák: vigyen el egy csomagot A-ból B-be, és az ajánlott küldemény történetesen maga az első számú közellenség,…
továbbmagazin
Általános vélemény a szemlét látogatók között, hogy a kísérleti és kisjátékfilmes blokkok rejtik magukban a filmhét legérdekesebb pillanatait. Egy…
továbbmagazin
A kitűnő dokumentumfilmes, Almási Tamás csaknem harminc évvel legutóbbi nagyjátékfilmje, a Ballagás után jelentkezik egy újabbal.
továbbmagazin
A közelmúlt politikai eseményei ihlették meg a Kálmánczhelyi- Végh - Stefanovics triót és Nemes Csabát egyaránt. A szerelem azonban örök: valaki…
továbbmagazin
A K7-es blokkban játszott filmekben továbbra is az elmúlásnak jut főszerep, kissé túl esztétizálva, szellemesen és Brian De Palmá-san. Megidéződik…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéKét csapatból elértétek a második helyezést. Ünnepeljük meg a középszerűséget!
Razor / Hajrá Bliss!