Címke: „kritika”

Találatok száma: 875

magazin

K2: Visszafogott profik, bátor pályakezdők

Általános vélemény a szemlét látogatók között, hogy a kísérleti és kisjátékfilmes blokkok rejtik magukban a filmhét legérdekesebb pillanatait. Egy…

tovább

magazin

Pánik

Akik osztják azon véleményt, hogy a pánikroham korunkra jellemző átmeneti divatjelenség, és kizárólag azokat sújtja, akik jó dolgukban és unalmukban…

tovább

magazin

Márió, a varázsló

A kitűnő dokumentumfilmes, Almási Tamás csaknem harminc évvel legutóbbi nagyjátékfilmje, a Ballagás után jelentkezik egy újabbal.

tovább

magazin

Fövenyóra

Tolnai Szabolcs iránytűje Danilo Kis családregényéhez. A Szemle-filmek között itt találkozunk a legtökéletesebb, a legpontosabb és a legigazabb…

tovább

magazin

K6: Vicces, színes, erotikus

A közelmúlt politikai eseményei ihlették meg a Kálmánczhelyi- Végh - Stefanovics triót és Nemes Csabát egyaránt.  A szerelem azonban örök: valaki…

tovább

magazin

K7: Velence, Mozart, Boccaccio és Budapest

A K7-es blokkban játszott filmekben továbbra is az elmúlásnak jut főszerep, kissé túl esztétizálva, szellemesen és Brian De Palmá-san. Megidéződik…

tovább

magazin

K4: Nem baj, ha vérzik

Kísért a múlt, a jelen nyomaszt, a jövő sem kecsegtető. A szerelem egy emberen múlik? Kisjátékfilmek a keserű realizmus jegyében.

tovább

magazin

Lakatos Róbert: Bahrtalo! (Jó szerencsét!)

Lakatos Róbert korábbi szituációs dokumentumfilmjét fejlesztette tüneményes dokumentum-játékfilmmé, avagy Lali és Lóri visszatér.

tovább

magazin

K5: Komédia és tragédia

Az öt rövidfilmet (Saufert Ákos: Az egyensúly művészete (...avagy miért csinál egy ilyen szép lány ilyen veszélyes mutatványokat?); Spáh Dávid:…

tovább

magazin

Gigor Attila: A nyomozó

Sokat lehetne vitatkozni azon, vajon műfaji vagy szerzői filmnek nevezzük-e  A nyomozó-t. Nevezzük inkább szerzői gesztusokkal fűszerezett műfaji…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Itt is maradnék, ott is maradtam volna, meg még azér' pár helyet megnéznék.

Vida Viktor / Itt vagyok

Oszd meg! Az összes idézet