Címke: „kritika”

Találatok száma: 878

magazin

Titanic: Hajnali mentőakció

Werner Herzog a Fitzcarraldo és az Aguirre után visszatért az őserdőbe, de ezúttal egy drága hollywoodi film kedvéért. Herzog korábbi filmjeinek…

tovább

magazin

Titanic: Cselek

A peronra megérkező vonat képe egyidős a filmművészettel. A Cselek fiatal testvérpárja is minden nap kilátogat a helyi állomásra, ahol lábukat…

tovább

magazin

Titanic: Börtönvonat Yumába

Ha a talpig becsületes hőst megbízzák: vigyen el egy csomagot A-ból B-be, és az ajánlott küldemény történetesen maga az első számú közellenség,…

tovább

magazin

Tabló

Dettre Gábor Tabló című filmje eredetileg Romazsaru névre hallgatott. Bűnügy szociológiai körképpel. Mindkét cím illik rá, de hogy melyik a…

tovább

magazin

K2: Visszafogott profik, bátor pályakezdők

Általános vélemény a szemlét látogatók között, hogy a kísérleti és kisjátékfilmes blokkok rejtik magukban a filmhét legérdekesebb pillanatait. Egy…

tovább

magazin

Pánik

Akik osztják azon véleményt, hogy a pánikroham korunkra jellemző átmeneti divatjelenség, és kizárólag azokat sújtja, akik jó dolgukban és unalmukban…

tovább

magazin

Márió, a varázsló

A kitűnő dokumentumfilmes, Almási Tamás csaknem harminc évvel legutóbbi nagyjátékfilmje, a Ballagás után jelentkezik egy újabbal.

tovább

magazin

Fövenyóra

Tolnai Szabolcs iránytűje Danilo Kis családregényéhez. A Szemle-filmek között itt találkozunk a legtökéletesebb, a legpontosabb és a legigazabb…

tovább

magazin

K6: Vicces, színes, erotikus

A közelmúlt politikai eseményei ihlették meg a Kálmánczhelyi- Végh - Stefanovics triót és Nemes Csabát egyaránt.  A szerelem azonban örök: valaki…

tovább

magazin

K7: Velence, Mozart, Boccaccio és Budapest

A K7-es blokkban játszott filmekben továbbra is az elmúlásnak jut főszerep, kissé túl esztétizálva, szellemesen és Brian De Palmá-san. Megidéződik…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Két csapatból elértétek a második helyezést. Ünnepeljük meg a középszerűséget!

Razor / Hajrá Bliss!

Oszd meg! Az összes idézet