magazin
A Mélyen őrzött titkok rendezője, Böszörményi Zsuzsa és a finn Kai Salminen dokumentumfilmjében a szemünk előtt elevenedik meg egy tragikomikus, kis…
továbbmagazin
Nem könnyű rálelni arra az igencsak keskenynek és ingatagnak tűnő hídra, mely a szerzői filmet a közönségfilmmel összeköti. A Kalandorokat nézve…
továbbmagazin
Végre megértettem a szagos mozi meghökkentő gondolatát: Bereczki Csaba Életek éneke című zenés filmje színes-szagos mozgókép anélkül, hogy…
továbbmagazin
Végre megértettem a szagos mozi meghökkentő gondolatát: Bereczki Csaba Életek éneke című zenés filmje színes-szagos mozgókép anélkül, hogy…
továbbmagazin
Tímár Péter legújabb zenés filmjével – melyben ezúttal nem saját ötletét valósította meg, hanem felkérésre dolgozott – 1997-es műve, a Csinibaba…
továbbmagazin
Ha nem vagyunk kíváncsiak arra, vajon idén is sikerül-e a betörőknek átjutni Macaulay Culkin sajátos védelmi rendszerén, vagy, hogy Sandra Bullock…
továbbmagazin
Hogy kerül humor a drámába? Hogy kerülnek altesti poénok egy európai szerzői filmbe? És Gryllus Dorka egy európai koprodukcióba? Sam Garbarski…
továbbmagazin
Gyakran éri az a vád a mai dokumentumfilmeseket, hogy nem foglalkoznak aktuális témákkal, nem érintik az igazi, a társadalmat valóban érintő…
továbbmagazin
A Persepolis személyes történet, amely hitelesnek tűnő képet mutat Irán közelmúltjáról. A teheráni hatalom betiltotta, viszont, akár az Iron Maiden…
továbbmagazin
Az Off Hollywood nem a Fehér tenyér volumenében készült, hanem kisköltségvetésű, szerény kis darab. Hajdu Szabolcs nagyon aktuális, és mégis nagyon…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié