magazin
A K3-as blokk kisjátékfilmjei magasra tették a lécet. Nem feltétlenül hibátlan, de egytől-egyig színvonalas, figyelemre méltó alkotások.
továbbmagazin
A K1-es blokk kisfilmjei tematikus csoportot alkotnak: mind a négy alkotás az emberi kommunikációképtelenség okairól és lesújtó következményeiről…
továbbmagazin
A számos fesztiválon vetített és kitüntetett Gyerekek – Koszovó 2000 rendezője, Moldoványi Ferenc új, ismét gyermeksorsokról szóló filmje nemcsak…
továbbmagazin
Forgács Péter Saját halál című filmje Nádas Péter novelláját dolgozza fel. A filmben a narrátor tárgyilagos pontossággal és aprólékos…
továbbmagazin
Forgács Péter – újabb - pompás alkotása stiláris bravúr; fölkavaró családtörténet, sok-sok női levéllel. Emellett – elragadó megoldásként – a…
továbbmagazin
Nem kényszer a disznótor, de ha jól csinálják, díjat lehet kapni érte. Az Ormánsági Fürge Banda diadalútja egy Vajszó nevű falucskából a nemzetközi…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié