Címke: „kritika”

Találatok száma: 875

magazin

Titanic: Ez itt Anglia

Shane Meadows angol rendező neve nem ismeretlen a titanicozó közönség számára: Kispálya és 24/7: Twenty Four Seven című filmjét 1998-ban, a Hol…

tovább

magazin

Titanic: Menj békével, Jamil!

Debütáló rendezése alapján a dán muszlim rendező, Omar Shargawi nagy dolgokra hivatott. Első nagyjátékfilmje, a Menj békével, Jamil! kissé túl…

tovább

magazin

Titanic: Fél Nelson

Ryan Goslingot 2007-ben a legjobb férfi főszereplő Oscarjára jelölték a Fél Nelsonban nyújtott alakításáért. A magyar közönség azóta a Plasztik…

tovább

magazin

Titanic: A kuszkusz titka

Az élet az irigyelt Dél-Franciaországban sem habostorta (főleg az észak-afrikai bevándorlók számára), hanem kemény munka, sok gond, nehézség és…

tovább

magazin

Titanic: Egy éjszaka egy városban

Úgy tűnik a cseh animációs film néhány mesterének köszönhetően, mint például Svankmayer vagy éppen az Egy éjszaka egy városban című film…

tovább

magazin

Titanic: Brando

Mimi Freedman és Leslie Greif portréfilmje – természetesen Marlon Brando miatt – nagy, és fölkavaró élmény, bizonyos pillanataiban olyan, akár egy…

tovább

magazin

Titanic: Hajnali mentőakció

Werner Herzog a Fitzcarraldo és az Aguirre után visszatért az őserdőbe, de ezúttal egy drága hollywoodi film kedvéért. Herzog korábbi filmjeinek…

tovább

magazin

Titanic: Cselek

A peronra megérkező vonat képe egyidős a filmművészettel. A Cselek fiatal testvérpárja is minden nap kilátogat a helyi állomásra, ahol lábukat…

tovább

magazin

Titanic: Börtönvonat Yumába

Ha a talpig becsületes hőst megbízzák: vigyen el egy csomagot A-ból B-be, és az ajánlott küldemény történetesen maga az első számú közellenség,…

tovább

magazin

Tabló

Dettre Gábor Tabló című filmje eredetileg Romazsaru névre hallgatott. Bűnügy szociológiai körképpel. Mindkét cím illik rá, de hogy melyik a…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Ez szürreális.
- Az a szürreális, hogy te a 20 éves taníványoddal dugsz, miközben az anyám bekattanva bolyong a városban.

Isztambul

Oszd meg! Az összes idézet