Címke: „kritika”

Találatok száma: 874

magazin

Lányok 

Faur Anna saját bevallása szerint is vonzódik a marginális helyzetű kamaszok témájához: Lányok című diplomafilmjének sztoriját a tíz évvel…

tovább

magazin

IV. Verzió Fesztivál: Elveszett Éden

Mi volna más, mint hazardírozás, mikor a negyven dokumentumfilmet (huszonhat országból) bemutató fesztivál kínálatából górcső alá veszek öt művet?…

tovább

magazin

Román Filmhét: 4 hónap, 3 hét és 2 nap

Tíz kérdéssel érkeztem a sajtótájékoztatóra, és nagyon bántott, hogy csak hármat tudtam feltenni a rendezőnek. De miután megnéztem a filmet, minden…

tovább

magazin

A Nap utcai fiúk 

Szomjas György, olyan kultikus filmek, mint a Talpuk alatt fütyül a szél, a Könnyű testi sértés, a Falfúró vagy a Roncsfilm rendezője utoljára…

tovább

magazin

Megy a gőzös 

Koltai Róbert rendezői életművében áldás és átok egyszerre a Sose halunk meg és A miniszter félrelép hatalmas sikere, hiszen azt a csúcsot azóta sem…

tovább

magazin

Ichi the killer

Vér, veríték, könnyek és a néző arcára fagyó vigyorgás – a japánok megint megmutatják, mit hoznak ki a mozgóképből, ha egyszer igazán eleresztik…

tovább

magazin

Russia Rulez: Hrusztaljov, a kocsimat!

German filmje brutális időutazás a sztálini diktatúra kaotikus végnapjaiba. A sokkterápia részeként a nézőt is alámeríti a teljes bizonytalanságba.…

tovább

magazin

Overnight

A rendszerváltás korát megidéző Moszkva tér  (2001) és a Szezon  (2004) elkeseredett közérzetjelentése után záró…

tovább

magazin

Woody Allen: Zelig (1983)

Woody Allen, mint ezerarcú kaméleonember; minden idők legviccesebb áldokumentumfilmje a társadalmi konformizmus és a megfelelni vágyás húsbavágó…

tovább

magazin

Filmzene: Flags of Our Fathers

Ahogy maga a film is elakad néha az epikus és nagyszabású téma, illetve a szándékosan visszafogott ábrázolásmód között feszülő ellentmondásban, úgy…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés