Címke: „kritika”

Találatok száma: 874

magazin

Francia filmnapok: Az álom tudománya

Gondry harmadik játékfilmjével igazi szerzővé vált. Saját forgatókönyv, saját álmok a francia rendező első francia filmjében. Az álom tudománya…

tovább

magazin

Francia Filmnapok: Tzameti

A szerencse forgandó, különösen, ha a sorsrulettben a 13-as számra tesszük fel az életünket. Fekete gyöngyszem egy grúz elsőfilmestől.

tovább

magazin

Titanic: Marie Antoinette

Sofia Coppola két előző filmjében is bizonyította, hogy nem a feszes történetmesélés és feszültségkeltés az ereje, inkább a hangulatok, életérzések…

tovább

magazin

Titanic: Alpha Dog

John Cassavetes és Gena Rowlands fia korábban főként érzékenyebbnél érzékenyebb művekkel jelentkezett (Csillagot az égről, Életem szerelme,…

tovább

magazin

Titanic: Tsotsi

A legjobb külföldi film Oscarját elnyerő Tsotsi (ejtsd: coci) az ünnepelt dél-afrikai színházi szerző, Athol Fugard egyetlen, 1961-es regényének…

tovább

magazin

Hősök

Ha már a csizma a magyar premier alkalmából az asztalra került, akkor érdemes szólni róla. Vajon mi fán terem Amerika legújabb sikersorozata?…

tovább

magazin

Szemrevaló 3: A szabad akarat

A prológusban Theo Stoer egy szálloda konyháján mosogat, egyszer csak dühödten földhöz vágja a tányérokat. Később a tengerparti dűnék között…

tovább

magazin

Sas Tamás: S.O.S. szerelem

A magyar közönségfilm (lassan) íratlan szabálya, hogy Csányi Sándor és Fenyő Iván mindenképp kapjon benne szerepet. A kérdés csupán az: vajon mindez…

tovább

magazin

Az emigráns – Minden másképp van

Ha valakitől nem vártuk volna, hogy profi színészekkel forgatott nagyjátékfilmes műemléket állít az emigrációban élő Márai Sándornak, az az…

tovább

magazin

Tóth Tamás: Farkas

A Farkas kétségtelenné teszi, a direktor újra meglelte hazáját; rátalált arra a helyre, ahol senki nem mozog nála otthonosabban.

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Jól áll neked, tényleg nagyon jól áll neked! A kanapé is olyan barna, mint te, és jó a falhoz!

Zsuzsa / 3Esküvő

Oszd meg! Az összes idézet