Címke: „kritika”

Találatok száma: 874

magazin

Fehér tenyér

A Fehér tenyér a magány filmje, a másodperc töredékéig sem hat át az önsajnálat, a hisztérikus kétségbeesés, e tekintetben (is) kifejezett…

tovább

magazin

Vadászat angolokra

Színházi szakemberek időről időre ismeretlen vizekre hajóznak, filmrendezőként próbálkoznak. A síkban elképzelt látványt ilyenkor felváltja a…

tovább

magazin

Madárszabadító, felhő, szél

A magyar mozgókép történetében egyedülálló kísérletre szánta el magát Szaladják István rendező-operatőr, a nálunk korábban még nyomokban sem…

tovább

magazin

Lopott képek

Pacskovszky József új filmje, a Lopott képek azon tétel tökéletes példája, mely szerint a pénzhiány adott esetben kreatívvá is tehet – a szinte…

tovább

magazin

Friss levegő

Kevesen beszélnek ma a magyar valóságról. Kevés filmben jelenik meg úgy, ahogyan van. A Friss levegő üdítő kivétel, méltán kaphatja meg a…

tovább

magazin

De kik azok a Lumnitzer nővérek?

Bacsó Péter filmje a véleményalkotás szabadságához való jogról szól: az étteremkritikus Lumnitzer nővérek megírják az igazat az éttermekről,…

tovább

magazin

Randevú

Az utóbbi években a magyar filmkészítők fölfedezték maguknak a hajléktalanokat, akikben némely alkotók (Ragályi Elemér-Kern András: Csudafilm)…

tovább

magazin

Taxidermia

Charles Baudelaire Egy dög című verse nem csupán azzal írta be magát a líra történetébe, hogy a középkor óta ez volt az első alkotás, mely…

tovább

magazin

Bollók Csaba: Miraq

Bollók Csaba (Észak, észak) második nagyjátékfilmje – a kényszerű „leállások” miatt –  három évig húzódó munka eredménye. A Miraq, amennyiben…

tovább

magazin

A gyertyák csonkig égnek

Márai Sándor 1942-ben megjelent regényében két régi barát évtizedek multán újra találkozik. A hetvenes éveiket taposó férfiak a halál…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Tegnap Morales a pályaudvaron volt. Tudja, mit csinált?
- Eltört a kristálygömböm.

Szemekbe zárt titkok

Oszd meg! Az összes idézet