Címke: „kritika”

Találatok száma: 878

magazin

Randevú

Az utóbbi években a magyar filmkészítők fölfedezték maguknak a hajléktalanokat, akikben némely alkotók (Ragályi Elemér-Kern András: Csudafilm)…

tovább

magazin

Taxidermia

Charles Baudelaire Egy dög című verse nem csupán azzal írta be magát a líra történetébe, hogy a középkor óta ez volt az első alkotás, mely…

tovább

magazin

Bollók Csaba: Miraq

Bollók Csaba (Észak, észak) második nagyjátékfilmje – a kényszerű „leállások” miatt –  három évig húzódó munka eredménye. A Miraq, amennyiben…

tovább

magazin

A gyertyák csonkig égnek

Márai Sándor 1942-ben megjelent regényében két régi barát évtizedek multán újra találkozik. A hetvenes éveiket taposó férfiak a halál…

tovább

magazin

Tibor vagyok, de hódítani akarok!

Talán nem véletlen, hogy a Tibor vagyok, de hódítani akarok! forgatókönyvét ugyanaz a Divinyi Réka jegyzi, aki (részben) a Csak szexét is, és az…

tovább

magazin

Halász Péter: Herminamező

A számtalan epizódból álló, huszadik századi herminamezei anziksz hősei a Nyomorékok Otthonának lakói. Halász Péter kor- és kórtörténeti…

tovább

magazin

A herceg haladéka

Habár A Herceg haladéka teljes fordulat a súlyos ballépés, a Le a fejjel! után, Tímár Péter ismét a középkorhoz fordul – csak ezúttal nem a…

tovább

magazin

Maradona, a showmester

Mélység és magasság – Maradona életében mindig is ilyen cikkcakkos volt a sorminta: a nyomornegyedből jött senki Argentína leghíresebb…

tovább

magazin

Dallos Szilvia: Magyar hangja… A szinkronizálás története

Még mindig szinkronizáló nemzet vagyunk, pedig már nincs sok örömünk benne, a hajdan remekműveket produkáló szakma feladta igényességét.

tovább

magazin

”Drágim”

„Ha a templom ledül, akkor összedűl a világ má’ akkor, vagy mi lesz velünk? Hát csak nem tösz az Isten csodát má’ ránk?!” A lassacskán…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
A demokráciát nem lehet titokban csinálni.

Fényes szelek

Oszd meg! Az összes idézet