magazin
Talán nem véletlen, hogy a Tibor vagyok, de hódítani akarok! forgatókönyvét ugyanaz a Divinyi Réka jegyzi, aki (részben) a Csak szexét is, és az…
továbbmagazin
A számtalan epizódból álló, huszadik századi herminamezei anziksz hősei a Nyomorékok Otthonának lakói. Halász Péter kor- és kórtörténeti…
továbbmagazin
Habár A Herceg haladéka teljes fordulat a súlyos ballépés, a Le a fejjel! után, Tímár Péter ismét a középkorhoz fordul – csak ezúttal nem a…
továbbmagazin
Mélység és magasság – Maradona életében mindig is ilyen cikkcakkos volt a sorminta: a nyomornegyedből jött senki Argentína leghíresebb…
továbbmagazin
Még mindig szinkronizáló nemzet vagyunk, pedig már nincs sok örömünk benne, a hajdan remekműveket produkáló szakma feladta igényességét.
továbbmagazin
Ujjongani kéne, az eddig hozzáférhető csatornák sora egy újabbal bővült: Deko a fantázianeve, sugároz építészetet, várostervezést, belső…
továbbmagazin
A közszolgálati műsorokon kívül, felül már négy-öt sportcsatorna dolgozik. A sport legfőbb kiegészítői a muris ismétlések, kinagyítások s…
továbbmagazin
Ősz eleje óta a közszolgálati kettesen Erdős Gábor szerkesztésében és Baló György háttér-tevékenységével valósággal rajzanak az események, a…
továbbmagazin
Goda Krisztina első nagyjátékfilmjében csak nagyítóval találhatunk hibát. A Csak szex és más semmi az új magyar romantikus vígjáték…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié