Címke: „kritika”

Találatok száma: 874

magazin

Hurrikán egyenes adásban

Ahogy mondani szokás: „az élet veszélyes üzem”. Pascal odáig ment, hogy a szoba elhagyásától is óvott. Mondván, minden bajunk forrása a szabad…

tovább

magazin

Thomas Elsaesser: A német újfilm

Elsaesser, az Universiteit van Amsterdam Film és Televíziós Tanulmányok tanszékének professzora, ezúttal a nyugatnémet filmgyártás…

tovább

magazin

Győrffy Iván: Apaföld

Győrffy Iván túl a Végjátékon, kiindulva a misztikus Vaterlandból, ad még egy esélyt a világnak. Kultúrtörténeti, ökológiai és filmes esszéi…

tovább

magazin

Sziget-kép

Gőzerővel beindult - immár tizenharmadszor - a Sziget-fesztivál, amelyet rendezői "ugró év"-ként becéznek. Egyik kitalálója, Müller Péter Sziámi,…

tovább

magazin

A Fekete Tigris könnyei

Az ex-reklámfilmrendező Wisit Sasanatieng filmje márpedig hangsúlyozottan lokális; Sirk, Leone és Peckinpah nevének felemlítése, s híres-neves…

tovább

magazin

Világok háborúja (1953)

Wells inváziós sci-fi klasszikusának ezidáig leghíresebb filmadaptációja még 1953-ban készült és nemcsak új műfajt indított, de izgalmas…

tovább

magazin

Sin City - A bűnös város

„A Szép igaz és az Igaz szép”, írja Keats az Óda egy görög vázához című versében. A Sin City se nem igaz, se nem szép. De az összes romantikában és…

tovább

magazin

Önbíráskodás?

A viszkis rabló tündökölt , majd feledésbe merült, hírét elnyomta "Cini" meg Tasnádi újabb kriminalisztikai zsonglőrködése, ezekkel a kékfényes…

tovább

magazin

Csodálatos vadállatok

Török Ferenc ötvenhárom perces tévéjátéka: lehengerlő One-Woman Show. Eszenyi Enikő az utóbbi évek talán legkitűnőbb (film)színészi teljesítményét…

tovább

magazin

Csodálatos vadállatok

Török Ferenc ötvenhárom perces tévéjátéka: lehengerlő One-Woman Show. Eszenyi Enikő az utóbbi évek talán legkitűnőbb (film)színészi teljesítményét…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Lefeküdtél a nácival?
- Pont olyan tisztaságmániás, mint én. Nekünk találkoznunk kellett.
- Seth, zsidó vagy!

Legénybúcsú 2: Az utolsó kísértés

Oszd meg! Az összes idézet