Címke: „kritika”

Találatok száma: 878

magazin

Dark City

„Style plus substance.” – írja Gemma Files a Dark City kapcsán. Milyen igaz: Proyas amellett, hogy páratlan látványvilágot teremtett, a…

tovább

magazin

Nevelésügyi kavalkád 

A televízió ritkán használja jóra a benne rejlő pedagógusi képességet, olykor azonban egy-egy nagy tanáregyéniség is feltűnik a műsorözönben. Ki…

tovább

magazin

Vakszerencse

Harc, küzdelem, összecsapás, sorsolás, feszült várakozás, nyertes, vesztes, sztárok, Arcok. Kód, telefonszám, hívás díja, ügyfélszolgálat. Az M1…

tovább

magazin

Kínai filmhét

Kínai filmek ritkán és rendszertelenül jutnak el hozzánk, jóllehet az elmúlt években zajos sikereket arattak a különböző fesztiválokon. Külön…

tovább

magazin

Hurrikán egyenes adásban

Ahogy mondani szokás: „az élet veszélyes üzem”. Pascal odáig ment, hogy a szoba elhagyásától is óvott. Mondván, minden bajunk forrása a szabad…

tovább

magazin

Thomas Elsaesser: A német újfilm

Elsaesser, az Universiteit van Amsterdam Film és Televíziós Tanulmányok tanszékének professzora, ezúttal a nyugatnémet filmgyártás…

tovább

magazin

Győrffy Iván: Apaföld

Győrffy Iván túl a Végjátékon, kiindulva a misztikus Vaterlandból, ad még egy esélyt a világnak. Kultúrtörténeti, ökológiai és filmes esszéi…

tovább

magazin

Sziget-kép

Gőzerővel beindult - immár tizenharmadszor - a Sziget-fesztivál, amelyet rendezői "ugró év"-ként becéznek. Egyik kitalálója, Müller Péter Sziámi,…

tovább

magazin

A Fekete Tigris könnyei

Az ex-reklámfilmrendező Wisit Sasanatieng filmje márpedig hangsúlyozottan lokális; Sirk, Leone és Peckinpah nevének felemlítése, s híres-neves…

tovább

magazin

Világok háborúja (1953)

Wells inváziós sci-fi klasszikusának ezidáig leghíresebb filmadaptációja még 1953-ban készült és nemcsak új műfajt indított, de izgalmas…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk.

A tanú

Oszd meg! Az összes idézet