Címke: „kritika”

Találatok száma: 844

magazin

Rövidfilmek – K1.

Az Eső után Cannes-ban díjazott rendezője a vihar utáni dermesztő csend és az interkulturális akció között egyensúlyoz, mások móriczi mélységekbe és…

tovább

magazin

Szirtes András: Dear Daughter

Ha bárki foghat kezébe kamerát, fényképezőgépet, billentyűzetet és dokumentálhatja vele saját és környezete életét, akkor miért lesz egy rendező…

tovább

magazin

Szőke András: Zsiguli

Szalacsi és társai divatot teremtettek, Szőke felvette a fonalat, professzionalizált, de csak az amatőrizmus mentén. Badár megmaradt főtörzsnek,…

tovább

magazin

Vranik Roland: Fekete kefe

A reklámiparból észrevétlenül átsuttyant Vranik Roland rendező és Pohárnok Gergely társ-forgatókönyvíró-operatőr bemutatkozó közös nagyjátékfilmje…

tovább

magazin

Rövidfilmek – K3

Egy férfi féltékenységében megfojtja feleségét. Ezután lassan elhatalmasodik rajta a rettegés, felbuzog a lelkiismeret, ezért úgy dönt, leveti magát…

tovább

magazin

Rövidfilmek - K2

Csáki László a legeurópaibb amerikai író, Paul Auster művének egy szeletét helyezte át Európa közepébe. A Fluxus hajzselé az "emlékezet radarjára…

tovább

magazin

Tímár Péter: Le a fejjel!

Kezdem azt hinni, hogy a magyar filmeseket újabban csak a magas nézőszám érdekli, és azt hiszik, tisztában vannak azzal, hogy ezt hogyan is…

tovább

magazin

Mispál Attila: A fény ösvényei

A fény, a világosság a szellem szimbóluma, amely a kezdeti káosz és sötétség után áthatotta a világmindenséget. A legtöbb beavatási szertartás…

tovább

magazin

Gárdos Péter: A porcelánbaba

Gárdos Pétert nagy kedvvel becézte, sőt, címkézi mind a mai napig ún. „közönségfilmes” alkotónak a hazai kritika, filmszakma. Támadhatatlannak…

tovább

magazin

In memoriam Böszörményi Géza

Böszörményi Géza néhány nappal nyolcvanadik születésnapja előtt, hosszan tartó, súlyos betegség után hunyt el, tavaly, 2004. augusztus 21-én. Két…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
- Te, nem tudod, mi van a tüntetéssel?
- Megvolt a vízágyú, úgyhogy szerintem lassan vége.

Otthon

Oszd meg! Az összes idézet