magazin
Rendezők, filmszínészek álma – mégha háborognak is az elmaradó jogdíjbevételen -, hogy a TV-ből felvett műveik VHS-példányait rongyosra csévéljék a…
továbbmagazin
Két évvel az angol kiadás után az Ulpius-Ház Könyvkiadó ez év elején jelentette meg A teljes Maus-t. Art Spiegelman képregény-géniusz „állati”…
továbbmagazin
A könyv, vagy másként szólva, az olvasás, vagy az olvasásra történő késztetés nem kifejezetten audiovizuális sikertéma. Ahhoz föl kéne támasztani…
továbbmagazin
Május 19. és 25. között a Spanyol Nagykövetséggel közösen kerül megrendezésre a Spanyol Filmhét a Művész moziban. A programsorozat nyitófilmjeként…
továbbmagazin
Az eheti kultmozi igazán lebilincselő tétel, a ’80-as évek bőséges videószemét-felhozatalának páratlan díszpéldánya, a hongkongi B-filmipar…
továbbmagazin
Valószínűleg nem találnánk olyan bikkfafejű tévérajongót, aki képes lenne rá, hogy merő irigységből számlálgatni kezdené, mennyi pénzt s…
továbbmagazin
A homok alatt, a 8 nő és a Swimming pool rendezője most megénekelte egy kapcsolat végét – franciául. Az 5x2 egy tejesen hétköznapi pár teljesen…
továbbmagazin
A Tiszta majdhogynem családi vállalkozásnak is tekinthető, hiszen ez Olivier Assayas és exfelesége, Maggie Cheung második közös filmje. Amíg az…
továbbmagazin
Volt egyszer egy magyar filmes irányzat – nagyjából 1973 és 1984 között –, amely a dokumentum-, és a játékfilm bizonyos dramaturgiai, stiláris…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié