magazin
Ulrich Seidl sokáig dokumentaristaként sokkolta az osztrák publikumot, 2001-ben egy pengeéles játékfilmet is odatett a jóléti Ausztriáról.„Ki szeret…
továbbmagazin
Csak semmi meglepődés. Rendszerváltásunk egyik vezető emblémája az autó, a verda, a gépkocsi, a formatervezett járgány lett, mindegy minek becézzük,…
továbbmagazin
Túl vagyunk a nehezén, lecsengett a választási kampány az ő szünetjeivel, forrpontjaival, rövidesen megtelik a „patkó” a kelleténél biztosan nagyobb…
továbbmagazin
A választási kampány zavaros hírözönét háttérbe szorították megáradt folyóink, a médiát a pártoskodást nem ismerő természet figyelmeztette a…
továbbmagazin
A TV2-ből, mint szigorúan vett kereskedelmi tévécsatornából, nem is nézhettük volna ki, hogy profitéhsége ellenére ilyen kitartóan támogatott két…
továbbmagazin
Nincs kedvem polemizálni Hankiss Elemér nézeteivel, miszerint a végtelenített szerelmi (főként latin-amerikai gyártású) folytatásos opuszok jót…
továbbmagazin
Németország másfél évtizeddel az egyesülés után, avagy a jóléti társadalom alulnézetből. Vérpezsdítő tragikomédia a kisemberek bátorságáról,…
továbbmagazin
A madarak immár Európa-szerte döglenek. Jelenlegi állapotban főleg a hattyúk és egyéb vadszárnyasok nem bírnak a vírusokkal. A médiában…
továbbmagazin
Az elmúlt évben jelent meg, és ahogy jósolták, azonnal tankönyvvé is vált Kovács András Bálint A modern film irányzatai. Az európai művészfilm…
továbbmagazin
Teljesen mindegy, hogy az UPC-kosárban rendelkezésünkre álló Paprika típusú konyha csatornára váltunk-e, vagy a kulturális események halmazatára…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié