magazin
Roger Michell, aki többek között a Royal Shakespeare Company igazgatójaként edzette oroszlánkörmeit, díjnyertes találkozása volt Hanif Kureishivel,…
továbbmagazin
Hogy mit várhat az egyszeri néző David Caffrey filmjétől? Először is komfortos hosszúságot, tiszta játékidőben mérve 88 percet. Másodszor…
továbbmagazin
A "zuhany" tömörítő fogalma a sportvilág zárt, azaz titkos terrénumainak: Józsika frissül éppen, amikor felbontják szerződését, az öltözősarokban…
továbbmagazin
Nyolcvanas évek a brit szigeteken: whisky, punk és bandaháborúk. Richard Jobson mozijában tizenhat év alkoholmámoros év zanzáját láthatjuk egy…
továbbmagazin
Patrice Leconte olyan lélekbevágó, finoman emberi drámák után, mint A fodrásznő férje, a Lány a hídon, A sziget foglya, vagy A férfi a vonatról,…
továbbmagazin
Jó olasz filmmel találkozni a moziban manapság különleges élménynek számít. Valaha az európai művészfilmek virágzásának idején izgatottan…
továbbmagazin
Aki a wuhsziát szereti, rossz ember nem lehet. És nem érdemel csalódást. A Repülő Tőrök Klánja nem is fogja kiábrándítani, ebben a műfajban a Hős…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié