magazin
Dr. Csernus túl van hatvanadik sietős lélekgyógyászati-kezelészeti műsorán (Viasat 3), ezekből láttam vagy tizet különféle típusú páciensekkel,…
továbbmagazin
„Megszámoltam, hogy elég sort írtam-e, és most megyek fürödni. Csaó!”, zárja Jiří Menzel egyik tárcáját a Hát, még mindig nem tudom…című kötetben…
továbbmagazin
Már szösszenetem címében is jelezném: olyan korszakban élünk, amikor rendhagyó jelenségek, tények, fogalmak szövevényében kellene eligazodnunk. E…
továbbmagazin
Többször is nehezményeztem már e rovatban azt a magyar királyi televízió tanúsította mély érdektelenséget, ahogyan az intézmény az új magyar…
továbbmagazin
A kortárs japán filmművészet Európában és Amerikában leginkább ünnepelt figurája – Kitano mellett természetesen – egy Sabu művésznéven dolgozó…
továbbmagazin
Mondanom se kell, hogy a magyar mozgókép-kultúra kiemelkedő eseménye az évenkénti Filmszemle. Szégyellem leírni, annyira nyilvánvaló: ilyenkor…
továbbmagazin
A K3 összeállításban igényes, művészileg kidolgozott filmeket láthattunk. Nagyrészt fiatal, feltörekvő alkotók munkáit gyűjti össze, akik azonban…
továbbmagazin
A Magyar vándor hanganyagát jegyző Hrutka Róbert kipróbált, terjedelmes katalógussal bíró zenész- producer-komponista, messze nem ez az első…
továbbmagazin
Hajdu Szabolcs várva-várt második nagyjátékfilmje, bátran, már-már dacosan marad távol a kor kedvenc témáitól. A Tamarában a rendező első filmjéhez…
tovább
Március 23-án érkezik a mozikba Szakonyi Noémi Veronika első nagyjátékfilmje. A Six Weeks / Hat hét főszereplője egy gimnazista lány, aki örökbe adja az újszülött babáját, de jogszerűen hat hete van, hogy meggondolja magát és visszakérje.
Versenyt fut az idővel egy tinilány az év egyik legjobb magyar filmjében
Nagydíjat nyert a Hat hét Tallinnban
a teljes dosszié
A Kojot négy lelke elképesztő látványvilággal meséli újra az indián teremtéstörténetet a mitikus Kojot figurájával a középpontban, közben évszázadokat előreugorva a klímaválság és a környezetrombolás témáját is beemeli a filmbe.
Filmhu podcast #69: Gauder Áron
Csodás mese, amiben egy manipulatív, kanos ragadozónak köszönhetjük a létünket
Beleringat, hogy milyen szép a teremtés, aztán megmutatja, hogy ezt most tönkre fogjuk tenni
a teljes dosszié
100 évet utazunk előre az időben Szamosi Zsófiával és Keresztes Tamással, egy olyan Magyarországba, ahol az emberiség túlélésének kegyetlen ára van. Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta animációs sci-fije a 73. Berlinalénén mutatkozik be és március 30-án érkezik a mozikba.
Fát ültetünk egymás szívébe a túlélésért – Berlinben láttuk a Műanyag égboltot
„Komoly dolgokról is lehet animációs filmet készíteni” – Interjú a Műanyag égbolt rendezőivel
a teljes dosszié