Címke: „kritika”

Találatok száma: 874

magazin

Mátészalka gyászban van

Magyarország még a közismert népdal szerint is meglehetősen elborzasztó hely: itt rendre mindent túllihegünk, gyászt, ünnepet, évfordulót, Gacsaj…

tovább

magazin

Tisztogatók

Idealista bandavezér, hegemóniára törő politikus, a Hold, amely olyan, mint a pisztolygolyó, karate és harcosok klubjai – Richard Jobson, rendező…

tovább

magazin

Páncélba zárt szellem 2. – Ártatlanság

A 2004-ben elkészült Páncélba zárt szellem 2. - Ártatlanság Mamoru Oshii-tól volt az első anime, amit Cannes-ban bemutattak; újabb lépés abba az…

tovább

magazin

Ab-normális szépség; Két nővér

Az Ab-normális szépség rendezője az az Oxide Pang Chun, aki hazájában hatalmas sikert aratott a Magyarországon is forgalmazásba került A szem című…

tovább

magazin

A Richard Nixon-merénylet

A Richard Nixon-merénylet megtörtént eseményekből kiindulva rajzolja fel egy kisember vergődését és idegösszeomlását, amely egy kétségbeesett és…

tovább

magazin

Dig!

Hét év történetét meséli el az amerikai dokumentumfilm, melynek főszereplője két rockzenekar, a San Francisco-i Brian Jonestown Massacre és a…

tovább

magazin

Kitartó szerelem

Roger Michell, aki többek között a Royal Shakespeare Company igazgatójaként edzette oroszlánkörmeit, díjnyertes találkozása volt Hanif Kureishivel,…

tovább

magazin

A nagy hullarablás

Hogy mit várhat az egyszeri néző David Caffrey filmjétől? Először is komfortos hosszúságot, tiszta játékidőben mérve 88 percet. Másodszor…

tovább

magazin

Zuhanyhíradó

A "zuhany" tömörítő fogalma a sportvilág zárt, azaz titkos terrénumainak: Józsika frissül éppen, amikor felbontják szerződését, az öltözősarokban…

tovább

magazin

Northfork

A szerzőpáros ikerpár, Mark Polish inkább színész, Michael inkább rendező, így elkerülhetetlen volt, hogy együtt írják a forgatókönyveiket. Nekik az…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Láttál már olyan nőt, aki lekésett egy cipővásárról?

Die Hard 3. – Az élet mindig drága

Oszd meg! Az összes idézet