Címke: „kritika”

Találatok száma: 874

magazin

Csík Juci: Tollas

Csík Juci dokumentumfilmje Orosháza egyik cigánytelepén játszódik. Ott élő romákról szól, akik alkalmi munkából kénytelenek eltartani önmagukat,…

tovább

magazin

Szalay-Juhász: Drogzarándok

Az ősi zarándoklat szerint a fizikai teljesítményt lelki megtisztulás követ, ezt továbbgondolva dr. Rigó Péter pszichiáter és Csorba Simon…

tovább

magazin

Zsigmond Dezső: Csigavár

Teréz egy Csigavár nevű erdélyi faluban él magányosan. Szülei házában lakik, de társról és gyerekről álmodik. A szingliség úgy tűnik nem feltétlen…

tovább

magazin

Sébastien Japrisot: Hosszú jegyesség

Bátorság, hűség, méltóság, ellenállóképesség, tetterő, kiismerhetőség, értékmegtartás, önbecsülés, állhatatosság, közösségvállalás, józanság,…

tovább

magazin

Láng Edit és Kallós Zoltán portréja

Két olyan ember portréját vetítik egy blokkban a Szemlén, akik a maguk területén mindketten összekötő szerepet játszanak. Az egyik egy fiatal lány,…

tovább

magazin

Isten báránykái

Nietzsche kiábrándító állításával: „Isten halott” vitatkozik-perlekedik három dokumentumfilmes rendező korántsem „istenesnek” tűnő alkotása:…

tovább

magazin

Akik mentek és akik maradtak

Aki elhagyja az otthonát, elszakad a gyökereitől, annak megváltozik az identitása is. Négy film azokról, akik elmentek és azokról, akik maradtak.…

tovább

magazin

Erdélyi János: Uborkázók

Az Uborkázók cím nem a legtalálóbb e film esetében, hiszen az uborkaszedés a történet szempontjából mellékszál. Az angol cím - Illegal workers -…

tovább

magazin

Kármán Irén: Diogenidész

T. Zselensky Péter író, költő, műfordító, újságíró és főállású csöves. Diogenidésznek vallja magát, vagyis Diogenész leszármazottjának. Filozófiai…

tovább

magazin

Varga Ágota: Leszármazottak

Egy hosszú évtizedekig tartó, kegyetlen munka, az emberi személyiség önkéntes fölszámolásának-megszüntetésének fölkavaró története Varga Ágota,…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

- Különben is, Giorgio nem elég neked?
- Az? 15 év után olyan ez, mint a vérfertőzés...

Szemközti ablak

Oszd meg! Az összes idézet