Címke: „kritika”

Találatok száma: 878

magazin

Tímár Péter: Le a fejjel!

Kezdem azt hinni, hogy a magyar filmeseket újabban csak a magas nézőszám érdekli, és azt hiszik, tisztában vannak azzal, hogy ezt hogyan is…

tovább

magazin

Mispál Attila: A fény ösvényei

A fény, a világosság a szellem szimbóluma, amely a kezdeti káosz és sötétség után áthatotta a világmindenséget. A legtöbb beavatási szertartás…

tovább

magazin

Gárdos Péter: A porcelánbaba

Gárdos Pétert nagy kedvvel becézte, sőt, címkézi mind a mai napig ún. „közönségfilmes” alkotónak a hazai kritika, filmszakma. Támadhatatlannak…

tovább

magazin

In memoriam Böszörményi Géza

Böszörményi Géza néhány nappal nyolcvanadik születésnapja előtt, hosszan tartó, súlyos betegség után hunyt el, tavaly, 2004. augusztus 21-én. Két…

tovább

magazin

Szekeres Csaba: Kinder Garden

Szekeres Csaba társasjátékaiban az egyik játékos kegyetlenségre kárhoztatja magát – szenvedésre a másikat. Mme Flauberie a játszótéren ül egy Pesten…

tovább

magazin

Dyga Zsombor: Kész cirkusz

A százmilliókból készült magyar „szórakoztató” film ingoványa és a százmilliókból készült magyar „művész” film mocsara között van egy keskeny sáv,…

tovább

magazin

Rövidfilmek – K4

A K4-es blokk alászállás a női lélek bugyraiba. Pincérlány túlvilágian téblábol, könyvárus lány álomvilágban lebeg, míg blog-lány szobakonyhában…

tovább

magazin

Ragályi Elemér: Csudafilm

Nem tudok haragudni Ragályi Elemér első rendezésére, bár egyes szcénáin, következetlenségein bosszankodom, a szándékot azonban érteni vélem, és…

tovább

magazin

Dr Horváth Putyi: A halál kilovagolt Perzsiából

Az 1979-ben megjelent A halál kilovagolt Perzsiából című Hajnóczy Péter (kis)regény a magyar irodalom egyik társtalan remekműve. A világirodalom…

tovább

magazin

Ami megmaradt belőle...

Spitzer Barbara nem csak alkotója, hőse is egyben filmjének. Rendhagyó önportréja sokrétű, összetett film. Egyszerre enged betekintést az…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Van, amikor az embernek nincs elég köve.

Forrest Gump

Oszd meg! Az összes idézet