Idén is beszélgettünk rendezőkkel, színészekkel, operatőrökkel, producerekkel, mozi vezetőkkel, most pedig összeszedtük 2014-ben készült interjúinkat. Olvasd újra, hogy mit gondoltak az elmúlt egy évben a magyar filmesek!
hír
15 részes képregényfolyam segíti Lali és Lóri népszerűsítését. A rajzokat Quirin Ágnes és Pálfi Zsolt animációs filmesek alkották, míg a szöveget, a…
továbbhír
A Filmjus Alapítvány Kuratóriuma 2012. december 5-i ülésén meghozta döntését a 2012. évi pályázattal kapcsolatban. A döntéseket alant olvashatják.
továbbmagazin
Az Isteni műszak forgatásán a '92-es Szarajevóba, horvát nyelvű telefonbeszélgetések és robbantgatások közé érkeztünk meg, ahol az is kiderült,…
továbbmagazin
Oláh Judit második rövidfilmje, az ELTE-n készült a Szépségkirálynő szerepelt az idei Magyar Filmhét programjában. A film főszereplője Zita, akit…
továbbmagazin
Több év forgatás után, nemrég mutatták be Magyarországon Gerő Marcell Káin gyermekei című filmjét, amely annak járt utána, hogy mi történt az elmúlt…
továbbmagazin
Hatodik nagyjátékfilmjét, a Délibábot a torontói filmfesztiválon mutatták be, most pedig Amerikában félbehagyott alkotását szeretné befejezni.…
továbbmagazin
Mindketten a projekt kapcsán hajtogattak életükben először papírdarut, ugyanakkor a WWF imázsfilmjének készült Papírvilág karaktereinek és…
továbbhír
A Nemzeti Színház társulata mély fájdalommal tudatja, hogy Hollósi Frigyes Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész, a Magyar Köztársasági…
továbbmagazin
Rendezett kisfilmeket, de játékfilmet is Papírrepülők címmel, legtöbben mégis színészi alakításairól ismerik (Moszkva tér, Zuhanórepülés, Vespa,…
továbbhír
Az Odeonnal közös Kortárs Magyarok sorozat következő alkalommal öt rövidfilmet vetít az Örökmozgóban, amelyre ismét sorsolunk jegyeket.
továbbmagazin
Jakab Juli az SZFE-n végzett forgatókönyvíróként, de a mozikban látható a Senki szigetében és a VAN-ban is. Egy romkocsmában mesélt nekünk arról,…
továbbmagazin
VAN egy fiatal filmrendező, aki úgy döntött, hogy kisfilmes támogatásból mozifilmet csinál, ezért összeszedte a barátait és közel két év alatt, szűk…
továbbhír
A Kulo City eredetileg Stark Attila diplomamunkája volt az Iparművészeti Egyetemen, majd önállóan is megjelent a Roham Kiadó gondozásában. A…
továbbmagazin
Gyerekkorában elhitette társaival, hogy a kommunista pártfőtitkár a rokona, a régi rendszer bukását pedig alig tudta elhinni. Akkori élményeiből és…
továbbmagazin
A legtöbb utcára kerülő nőnek nincs döntési lehetősége – hangsúlyozza Maros Anna, a múlt héten bemutatott Viktória – A zürichi expressz…
továbbmagazin
A háború a teljesen hétköznapi emberekből is kihozza a gonoszt – Alphan Eseli török rendező szerint ez az egyik központi gondolata A hosszú út…
továbbhír
Simonyi Balázs legújabb kisfilmje a World Independent Film Awardról és a lyoni filmfesztiválról is díjakkal tért haza.
továbbmagazin
Készülő rövidefilmeket bemutató sorozatunkban most a nemzetközi vonatjegy hamisítás történetét bemutató doku-animáció, a Kék Pelikán rendezőjét…
továbbmagazin
Még egy éve sincs, hogy Pálfi Györgyöt megkereste a dél-koreai Jeonjou International Filmfestival, hogy készítsen filmet a támogatásukkal. Azóta a…
továbbhír
Nemes Jeles László Iris című filmterve nyerte a torinói filmfesztivál hivatalos programjaként megrendezett Script&Pitch elnevezésű rangos…
továbbmagazin
Szimler Bálint rendező és Rév Marcell operatőr már összeszokott alkotópáros. Megjárták Cannes-t Itt vagyok című kisfilmjükkel, 2011-ben pedig…
továbbmagazin
Forgatókönyvíró szakon végzett, írt sorozatokat, rendezett kisfilmet, első nagyjátékfilmje, az Utóélet pedig megjárta a Berlinalét és Karlovy Varyt…
továbbhír
Egységes díjat fizethetnek a stábok 2013-tól egy-egy filmforgatási helyszín bérletéért. A mozgóképről szóló törvény - többek között ezt is…
továbbmagazin
Magyarósi Éva ismert az animációs filmesek körében, nevéhez fűződik a Hanne és a Filmszemle díjas Léna is. Most új animációs sorozatáról, a…
továbbhír
November 29-én jelent meg a 30Y zenekar legújabb, Szentimentálé című albuma, amellyel egy napon debütált a felújított Átrium Film-Színházban Lévai…
továbbmagazin
Valószínűleg sokan eljátszottak már a gondolattal, hogy milyen lehet kedvenc rendezőjükkel együtt dolgozni. Egy nemrég az SZFE-n végzett fiatal…
továbbmagazin
Húsz évvel ezelőtt, egy Lőrinc pap téri pincehelységben hozták létre a mozit, azóta elköltözött, és egyik budapesti filmrajongó sem gondol a…
továbbmagazin
Idén két díjat is bezsebelt a magyar filmkritikusoktól, egyet a Lágy eső című kisfilmjéért, egyet pedig a Bukta Imréről szóló dokumentumfilmjéért.…
továbbhír
Negyedik etapjához ért cikksorozatunk, amelynek kapcsán ismét számos producert és rendezőt faggattunk ki készülő filmjeikről. Ezúttal két…
továbbmagazin
Az ártatlanság kora című diplomafilmjét júniusban a zsűri különdíjjal jutalmazta az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. Tóth Lucával, aki…
továbbmagazin
M. Tóth Gézát elsősorban Oscar-ra nominált animációs rendezőként, a KEDD Stúdió vezetőjeként, illetve a MOME Anim volt tanszékvezetőjeként ismertük…
továbbhír
Cakó Ferenc Arc, Béres Dániel Sárga labda és Nemes Gyula Letűnt világ című rövidfilmjei fesztiváloznak, augusztus 25-én indul a 16. Országos…
továbbmagazin
Az egyetemen filmtudományt tanult, később az Inforgnál és KMH Filmnél volt junior producer, majd a saját lábára állt. Egy hete nevezték ki a Nisi…
továbbmagazin
Tulajdonképpen Coetzee Szégyenének köszönhető, hogy egyáltalán megszületett a Fehér Isten. A disztopikus sztori forgatókönyve alig három hét alatt…
továbbmagazin
Idén májusban 60. alkalommal rendezték meg Országos Függetlenfilm Fesztivált, ezúttal Siófokon. Ennek apropójából beszélgettünk a fesztivált…
továbbmagazin
Több mint két tucat filmmel, többek közt Oscar-esélyes világháborús történettel, és rendhagyó kísérőprogramokkal várja a Művész moziban az…
továbbmagazin
Közösségi finanszírozásban, nulla forint állami támogatással valósult meg az utóbbi idők egyik legizgalmasabb dokumentumfilmje, a Józsa László,…
továbbmagazin
Grafikusnak készült, majd csatlakozott Pohárnok Iván csapatához, ahol maszkokat készített. Amikor saját lábra állt, dolgozott Steven Spielberggel és…
továbbmagazin
Major István, a Filmteam vezető producere számtalan reklámfilm, külföldi bérmunka, és jópár magyar játékfilm létrejöttében közreműködött. Legutóbbi…
továbbmagazin
Milyen az, amikor egy politikus a parlament biztonságos falait hátrahagyva alámerül a magyar rögvalóba? Szirmai Márton elképzelte, és Az expedíció…
továbbmagazin
Dyga Zsombor (Tesó, Utolér, Köntörfalak) Couch Surf című neurotikus vígjátéka március 6-án kerül a mozikba. A filmről és a terveiről a rendezővel…
továbbmagazin
Sós Ágnest (Őrült szerelem ez, Van a börtön, babám…, Teri nagyi, Láthatatlan húrok: A tehetséges Pusker nővérek ) Triesztből hazafelé jövet, az…
továbbmagazin
Kovács Gábor producer-társával és feleségével, Pataki Ágival immár 20 éve vezeti a Filmpartners-t, amely reklámfilmtől a nagyjátékfilmig gyártja a…
továbbmagazin
December 12-én 12 kategóriában adja át díjait a Magyar Operatőrök Társasága. Az Aranyszem alkalmából hazalátogat Amerikából Dávid Zoltán, aki…
továbbmagazin
Valentin-napon mutatják be a hazai mozik az év első romantikus vígjátékát, melyben a férfi szereplők többsége másra sem vágyik, minthogy végre…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié