Címke: „kritika”

Találatok száma: 870

magazin

Súlytalanság

Az elsőfilmes Szilágyi Andor, ismert szépíró-színházi szerző, munkája, A Rózsa énekei kétségtelenül invenciózus alkotásnak ígérkezett, különös…

tovább

magazin

Szent Iván napja

Meskó Zsolt első nagyjátékfilmjének kb. ötödik percében beröpül (sic!) a szponzor (multinacionális mobilszolgáltató), helikopter formájában a…

tovább

magazin

Forr a bor

A magyar film változatlanul keresi helyét, szerepét, lehetőségeit. A rendszerváltozás utáni időszak bizonytalansága, az intézményrendszer…

tovább

magazin

Forr a bor

A magyar film változatlanul keresi helyét, szerepét, lehetőségeit. A rendszerváltozás utáni időszak bizonytalansága, az intézményrendszer…

tovább

magazin

A tragikus musical

Az utóbbi évek – egyik – legnagyobb botrányfilmje, Káel Csaba Bánk bánja, mint tudjuk, nem poszt-posztmodern rendezői megoldásaival keltett…

tovább

magazin

A közöny útvesztőiben

Csillag Ádám a 2001-es Filmszemlén kitüntetett Mostohákban bemutatott bürokratikus rémtörténet folytatást tárja elénk A megye árváiban. Újra a…

tovább

magazin

Napoleon feketén-fehéren és triplán

Négyórás filmtörténeti klasszikus, osztott képmezőn, ágyúgolyóként száguldó kamerákkal. Abel Gance főműve, a Napoléon a televízióban.

tovább

magazin

Közszolgálati tévé - nyitány (op. 9 - 11)

Dramaturg-szemmel figyelek, dramaturgként jegyzetelek: így a magyar királyi telejó körüli hajcihő politikai érdekcsatározásain, hogy legyen-e jobb…

tovább

magazin

A titok, a rejtély a historikumban  

Adott ugyebár a titkosítás mániája. Még szaktörténésznek sem, még a nagy Foucaultnak sem kell lennünk ahhoz, hogy ordas/aljas/ nemes(?) érdeket…

tovább

magazin

Vademberek

Hogyan működik ma az „enyém, tiéd”? Milyen törvénykönyvet használ az önbíráskodás? Létezik-e önmagunknál, barátainknál idegenebb ember? Ilyen és…

tovább

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Minél boldogabb országban élsz, annál kevésbé érted ezt a filmet

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié
 
hirdetés

Január 2.

Az Egy nap rendezőjének második nagyjátékfilmje a 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon, a Biennale College – Cinema szekcióban mutatkozott be. Szilágyi Zsófia filmje egy válásból fakadó költözés történetét mutatja be.

Szilágyi Zsófia költözős filmjét is díjazták a 20. CineFesten

Csoda, ha a rendező és a producer még szóba áll egymással Velencében

Elváltnak lenni sokkal jobb, mint nem - Megjött Szilágyi Zsófia új filmjének előzetese

a teljes dosszié

Kardos Sándor szabadegyeteme

Vizualitás, verbális vizualitás, képelemzés, színdramaturgia, technikai művészetek, célfotókamera, színelmélet… Kardos Sándor a METU-s tanítványainak írt tanulmányának részei nem alkotnak zárt rendszert, a képalkotás elméleti és fogalmi feltételeiről való gondolkodás nagyon különböző útjait próbálják integrálni.

Kardos Sándor nyári egyeteme: Kontár-hű ábrázolás

Kardos Sándor nyári egyeteme: A Szaturnusz gyűrűje

Kardos Sándor nyári egyeteme: Az emberiség kimeríthetetlen tartalékai - Első rész

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Imádkozzak vagy lőjjek?
- Előbb imádkozz, aztán lőjj!

Libanoni keringő

Oszd meg! Az összes idézet