hír
Először került be magyar projekt a világ egyik legrangosabb sorozatterv seregszemléjére. Enyedi Ildikó és Krigler Gábor Balaton Brigád című…
továbbmagazin
2020 nekünk is sok kihívást tartogatott, az eltolódott magyar bemutatók és bezártság új utakra tereltek, az élő interjúkat zoom-beszélgetések, a…
továbbhír
Végéhez közelednek A feleségem története utómunkálatai. A film befejezését a járvány kitörése nagyban nehezítette. Egyrészt, mert lassította az…
továbbhír
Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas filmje után újra a színészet felé kanyarodott Morcsányi Géza dramaturg, műfordító, a Magvető kiadó volt igazgatója:…
továbbhír
Nyolc magyar filmet láthat a közönség a szombaton kezdődő palicsi filmfesztiválon. A versenyprogramban Bagota Béla alkotása, a Valan - Az angyalok…
továbbhír
Enyedi Ildikó a Thesszaloniki Nemzetközi Filmfesztivál felkérésére készített otthon kisfilmet, amelyben egy szamár és egy nyuszi filozofálgatnak a…
továbbhír
Tizennégy órás dokumentumfilmben mutatja be a filmtörténet női rendezőit Mark Cousins, a nagyszabású The Story of Film: An Odyssey alkotója. Az…
továbbmagazin
Szalai Károly vágó a Testről és lélekről után A feleségem történetében újra együtt dolgozik Enyedi Ildikóval, bár a film utómunkáit most megnehezíti…
továbbmagazin
Az Akik maradtak és A feleségem története producere egy indonéziai utazás után két hét hatósági, azóta pedig önkéntes karanténban vészeli át ezt az…
továbbmagazin
A Testről és lélekről és A feleségem története rendezője sűrű éveken van túl. Füst Milán regényének adaptációja tavaly forgott le, és a járvány nem…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAdam / Három